Визначте роль Е. По в становленні жанру детективної новели і наукової фантастики. Покажіть художні відкриття митця на прикладі окремих творів
Визначте роль Е. По в становленні жанру детективної новели і наукової фантастики. Покажіть художні відкриття митця на прикладі окремих творів.
Внесок у світову літературу
Впродовж всього свого життя По був найбільш відомим, як літературний критик. Його колега Джеймс Рассел Лоуел назвав його ” найбільш специфічним, філософським та безстрашним критиком Америки”. Завдяки своїм їдким коментарям По отримав прізвисько “Людина-томагавк”. Його улюбленою жертвою критики був бостонський поет Генрі Водсворт Лонгфеллоу, якого захищали
Ранні детективні новели про слідчого Огюста Дюпена заклали фундамент для подальшого розвитку детективного
Як і творчість багатьох митців, твори По породили незчисленних послідовників. Заслуговує уваги одна цікава тенденція серед імітаторів – дехто з них стверджував, що отримував нові твори від духу По. Найточніше зафіксований випадок з Ліззі Дотен, яка в 1863 році опублікувала збірку “Вірші з Світу Духів”. Вірші в збірці були переробленими відомими поезіями По, але відбивали інший, позитивний світогляд. Тим не менш, По не тільки хвалили, але також і добряче критикували. Це було частково пов’язано з негативним сприйняттям характеру По та його впливу на репутацію. Вільям Батлер Єйтс періодично критикував письменника і одного разу назвав його вульгарним. Олдос Хакслі писав, що поезія По “падає в вульгарність” через свою “надмірну поетичність”, що є еквівалентом надягнутого на кожен палець діамантового персня. Трансценденталіст Ральф Волдо Емерсон, за його словами, “нічого не побачив” в “Вороні.
Вважається, що збереглося 12 копій збірки “Тамерлан та інші поезії”. В грудні 2009 року, один з примірників був проданий на аукціоні “Крістіз” в Нью Йорку за рекордну суму 662 500 доларів.
“Еврика: прозова поема”, есе, написане в 1848 році в якому описана космологічна теорія, що пророкувала Великий Вибух через 80 років і була першим вірогідним вирішенням парадоксу Ольберса. По свідомо відмовився від наукового методу в “Евриці…” і керувався чистою інтуїцією. Сам він відносив цю роботу до мистецтва, а не науки. Тим не менш, “Еврика..” переповнена науковими помилками. В деталях здогадки По суперечили провідним ідеям Ісаака Ньютонаа.