Виховувати доброту, відчуття естетичного смаку
Мета. Дати елементарне поняття про графіку, про її виражальні можливості, види, напрямки ліній; заповнення площини різними видами ліній; про фактуру ліній.
Формувати вміння використовувати лінії в графічному малюнку.
Розвивати творчість, фантазію, вміння виділяти основні риси характеру.
Виховувати доброту, відчуття естетичного смаку.
Обладнання для вчителя. Малюнки з зображенням казкових героїв, виконані олівцем; картка-подорож, виконана крейдою на дошці; крейда, маркер, фломастер, вугілля, олівець, сангіна; музика композитора
Обладнання для учнів. Папір для малювання та тренувальних вправ, фломастери, олівець.
Хід уроку
1. Актуалізація досвіду і знань учнів.
На дошці виставка малюнків, виконаних олівцем.
– Діти, ви бачите малюнки. Як вони виконані? (Всі вони намальовані олівцем за допомогою ліній)
– Якими ще твердими матеріалами можна малювати? [Фломастером, крейдою, ручкою, вугіллям)
– Скажіть, а лінії, виконані названими матеріалами, однакові?
(Ні. Вони різні. Лінії, виконані дуже твердими матеріалами (ручка, олівець), здаються гострими, а лінії,
2. Засвоєння нових знань.
– Малюнки, про які ми з вами говоримо, називаються графічними, а
Мистецтво малювати такі малюнки – графіка.
– Подивіться уважно і скажіть, що спільного в малюнках? ГВсі вони виконані за допомогою ліній)
– Як ви думаєте, серед цих малюнків є зайвий? Чому ви так думаєте? (Відповіді дітей).
– Що можна сказати про лінії, які використав художник? (Є лінії прямі й хвилясті)
3. Мотивація навчальної діяльності.
– Правильно, художники говорять, що у кожної лінії є характер. Послухайте
Про це казку.
(Вчитель відкриває дошку, на якій зображено подорож лінії; малюнки казкових героїв знімаємо).
– У країні Графіка жила-була собі Лінія. Всі її знали, тому що була вона дуже
Своєрідна і особлива. А особливість її була у тому, що дуже вже любила Лінія
Змінювати свій характер. Одного разу вирішила Лінія показати всім, на що вона
Здатна. Зобразити свої пригоди вона попросила Олівця. Друзі вирушили на
Прогулянку.
Зранку вона була спокійна і замріяна, тому легко мандрувала стежкою. Але раптом на її шляху зустрівся їжачок, і Лінія, поглянувши на нього, одразу наїжачилась і сама стала гострою і колючою.
– А що ще на малюнку зображено лінією з колючим характером?
(Діти називають зображення; виконують колючі й гострі лінії за вчителем на тренувальних аркушах].
Раптом погляд Лінії зупинився на яблучку, що настромилося на одну з голочок. Вона одразу подобрішала, округлилась, характер її пом’якшав. На аркуші з’явились сонечко і хмаринка. Хвилясті промінчики так захопили Лінію, що вона не змогла втриматись, і на галявині вмить виросло кудлате веселе дерево.
– Що ще на малюнку зображено хвилястими і закрученими лініями? (Квіти, тин, дим, дах)
– Хто з вас вміє малювати таку лінію? Спробуємо!
(Діти разом з вчителем вправляються у малюванні хвилястих ліній].
– Довго гуляла Лінія, стомилась і вирішила відпочити. За допомогою вертикальних, горизонтальних і похилих ліній намалювала казковий будиночок.
– Спробуємо намалювати такі лінії.
– Похилі лінії можуть бути нахилені вправо або вліво. (Вчитель коментує й ілюструє зображення ліній; діти виконують вправи на тренувальних аркушах].
– Вертикальні лінії малюємо зверху вниз або навпаки. (Вчитель коментує й ілюструє зображення ліній; діти виконують вправи на тренувальних аркушах].
– Горизонтальні лінії малюємо справа наліво. (Вчитель коментує й ілюструє зображення ліній; діти виконують вправи на тренувальних аркушах].
3. Визначення практичних завдань.
– Подивіться, в нашому будиночку є віконце, та воно зачинене, як ви
Думаєте, чому? (Відповіді учнів].
– Напевно, Лінія хотіла, щоб ми з вами не лише навчилися малювати різні за характером лінії, а й створили власний малюнок.
– Як ви думаєте, хто може жити в казковому будиночку? (Відповіді учнів].
– Спробуємо намалювати будь-якого з казкових героїв за власним
Бажанням. Зображуючи його характер, використовуємо різні види ліній.
4. Засвоєння нових знань.
– Як ми будемо передавати характер?
(За допомогою ліній, адже вони теж мають характер].
– Отже, який казковий герой, такими лініями ми будемо його малювати. Лінії різних характерів можна поєднувати.
– Де це можна побачити на малюнку? (Відповіді учнів].
– Правильно, так зображено ліс. Малюючи, ви повинні добре знати, які риси
Характеру переважають у казкового героя, якого зображаєте.
(Діти створюють словесні портрети).
5. Самостійна художньо-практична діяльність учнів.
6. Підсумок уроку.
– Якого героя ви намалювали?
– Які риси характеру вам допомогли розкрити лінії?
Діти розповідають про свої роботи
Тренувальні вправи
Схожі твори:
- В піснях, створених Котляревським, стільки ж народного духу й смаку, як і в самих монологах Усі ці твердження, як і попередні, не доведені. Куліш не дав аналізу жодної пісні Котляревського й не показав, у чому саме вони уступають народним. Тим більше, що, як ми вже зазначали, в деяких піснях стирається межа між народною піснею і текстом, дописаним або переробленим автором. Бувши досвідченим фольклористом і в...
- Для всебічного ідейно-естетичного осмислення творчості О. Кобилянської Ольга Кобилянська народилася 27 листопада 1863 року в містечку Гурі-Гуморі, Кимпулунзького повіту на Південній Буковині, в родишдрібного урядовця. Батько письменниці Юліан Кобилянський походив з Таличини. Він рано лишився сиротдю, а в чотирнадцять років покинув мачуху і пішов у життя заробляти на хліб.: Опинившись у містечку Сереті на Буковині, Ю. Кобилянський...
- Кожній людині слід виховувати свій характер протягом усього життя Я погоджуюся з думкою, що кожна людина повинна протягом усього життя займатися самовдосконаленням і вихованням свого характеру, адже досконалості немає меж. І чим раніше ми усвідомимо це і почнемо працювати над собою, тим легше будуть підкорятися нам все нові й нові вершини успіху. Аргументами на користь моєї думки є, по-перше,...
- Твір до ЗНО “Кожній людині слід виховувати свій характер протягом усього життя” Життя не стоїть на місці, усе змінюється кожного дня. Протягом усього свого життя людині доводиться пристосовуватися до його мінливих потреб. Спочатку дитина вчиться пізнавати світ та спілкуватися з іншими, потім потрапляє до школи, де має дотримуватися певних норм поведінки та виконувати вимоги вчителів. Далі, у дорослому житті, нам доведеться взяти...
- Всяка людина сама себе виховувати повинна – Тургенєв “Батьки й діти” Роман Тургенєва “Батьки й діти” створювався в 60-х роках XІX століття. Це час і відбитий у романі. Як це відбувалося й у суспільному житті тієї епохи, у романі розвивається конфлікт між разночинної і ліберальною дворянською ідеологією. Різночинці-Демократи – це молодь того часу, що повинна була прийти не зміну старшому поколінню...
- Здійснити контроль знань за темою “Література європейського бароко”; виховувати прагнення досягти високого результату – Тематична атестація № 2 Урок зарубіжної літератури 9 клас УРОК № 12 Тема. Тематична атестація № 2 Мета: Здійснити контроль знань за темою “Література європейського бароко”; виховувати прагнення досягти високого результату. Обладнання: картки із завданнями. Тип уроку: урок контролю. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми та мети уроку II. Виконання контрольної роботи (тести) Варіант І...
- Відчуття причетності до свого народу Жоден філософ не може точно сказати, коли до людини приходить відчуття належності до свого народу. І хіба можливі тут узагальнення? Напевне, ні. Але всі стежки ведуть у дитинство. Мені було лише три роки, коли було проголошено Незалежність України, але я добре пам’ятаю, що це було свято. На центральному майдані міста...
- Відчуття трагічної іронії життя в романі Харди “Блакитні очі” У наступному романі, “Блакитні очі” (1873), уже є відчуття трагічної іронії життя. Героїня заплутується у своїх відносинах із двома коханими, відштовхує обох і виходить за нелюбимого. Зрозуміло, це нікому не приносить радості. Під кінець жінка гине, життя трьох людей розбита, хоча ніхто в цьому не винуватий: причина всіх нещасть –...
- Творчість А. Рембо. Вірші “Відчуття”, “П’яний корабель”, “Голосівки” СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА 10 КЛАС РІВЕНЬ СТАНДАРТУ АВТОРСЬКІ УРОКИ ТРАДИЦІЇ І НОВАТОРСЬКІ ЗРУШЕННЯ В ПОЕЗІЇ СЕРЕДИНИ – ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XIX СТОЛІТТЯ УРОК № 27 Тема. Творчість А. Рембо. Вірші “Відчуття”, “П’яний корабель”, “Голосівки” Мета: поглибити знання учнів про символізм; ознайомити з матеріалом про життєвий та творчий шлях французького поета А. Рембо;...
- “Відчуття батьківщини” – що це таке? Моя батьківщина – Україна. У відповідях на питання про відчуття батьківщини звичайно присутні акуратні білі сільські хатки з лелеками на дахах і вишневими садами навколо, прозора, як скло, ріка, блакитне небо зі співаючим в ньому жайворонком… Ці сентиментальні уявлення – тільки зовнішні ознаки моєї рідної землі. Вони милі серцю, тому...
- “ВІДЧУТТЯ” – АРТЮР РЕМБО АРТЮР РЕМБО (1854-1891) “ВІДЧУТТЯ” Поезія “Відчуття” належить до першого періоду творчості шарлевільського вундеркінда (1869 – травень 1870 p.). Вона, як і всі інші твори цього часу, написана олександрійським віршем, що був утіленням “правильного” французького віршування і зазвичай представлений в українських перекладах як шестистопний ямб. Настрої поета тієї пори знайшли своє...
- Відчуття присутності – ТАРАС ПРОХАСЬКО скорочено ТАРАС ПРОХАСЬКО Відчуття присутності І Те, що справа був щільний довгий паркан, було важливо не тільки тому, що в такому разі нічого іншого справа не було, і не тому, що неможливо було б кудись звернути, якби вона підняла голову, а передовсім через вплив на освітлення. Його варто було б запам’ятати,...
- Відчуття присутності Тарас Прохасько Відчуття присутності І Те, що справа був щільний довгий паркан, було важливо не тільки тому, що в такому разі нічого іншого справа не було, і не тому, що неможливо було б кудись звернути, якби вона підняла голову, а передовсім через вплив на освітлення. Його варто було б запам’ятати, хоч очевидно,...
- Проникливе відчуття вітчизни (за творчістю О. Блока) “Тема моя, я знаю тепер це твердо, без жодних сумнівів – жива, реальна тема; вона не тільки більша за мене, вона більша за всіх нас і вона всезагальна наша тема… Цій темі я свідомо й невідворотно присвячую життя”. Олександр Олександрович Блок цілковито, безмежно любив Росію, віддавав їй душу як коханій...
- Проникливе відчуття вітчизни (за творчістю Блока) “Тема моя, я знаю тепер це твердо, без жодних сумнівів – жива, реальна тема; вона не тільки більша за мене, вона більша за всіх нас і вона всезагальна наша тема… Цій темі я свідомо й невідворотно присвячую життя”. Олександр Олександрович Блок цілковито, безмежно любив Росію, віддавав їй душу як коханій...
- Проникливе відчуття вітчизни (Олександр Блок) “Бо тема моя, я знаю тепер це твердо, без жодних сумнівів – жива, реальна тема; вона не тільки більша за мене, вона більша за всіх нас і вона всезагальна наша тема… Цій темі я свідомо й невідворотно присвячую життя”. Олександр Олександрович Блок цілковито, безмірно любив Росію, віддавав їй душу як...
- Відчуття батьківщини – основне в моїй творчості С. Єсенін Сергій Олександрович Єсенін – справжній поет Росії. До вершин творчості він піднявся з глибин народного життя. З перших днів його оточував світ російських пісень, казок, легенд: Народився з піснями у трав’яному ковдрі. Зорі мене весняні в веселку звивали. Про що б не писав Єсенін, де б не був, доля “країни...
- Артюр Рембо “Відчуття”, “П’яний корабель”, “Голосівки” XIX СТОЛІТТЯ Артюр Рембо “Відчуття”, “П’яний корабель”, “Голосівки” Артюр Рембо (1854-1891) – визначний французький поет, у долі якого відобразилися переломні моменти сучасної історії Франції. Народився він у сім’ї середнього достатку в французькому містечку Шарлевіль-Мез’єр в департаменті Арденни. Дитиною він був невгамованою, але доволі талановитою. До 15 років вигравав у численних...
- Взаємозв’язок “жаги життя’ і “відчуття смерті’ у художньому світі і. Буніна Взаємозв’язок “жаги життя” і “відчуття смерті” у художньому світі і. Буніна У кожного, мабуть, є свій час для того, щоб замислитися над сенсом життя і смерті. Світова філософія багато й мудро говорить про це. Але яскравіше й зрозуміліше про це завжди говорили письменники. Адже вони пізнали світ через людські долі....
- Оптимізм, упевненість у собі й відчуття правильності обраного шляху (“Запросини” В. Підпалого) Якщо прочитати поезію Володимира Підпалого “Запросини” не вдумливо, то вона навряд залишить по собі в пам’яті глибокий слід – настільки у ній все символічно. Та коли піти за думкою автора, пройнятися кожним рядком, то перед тобою відкриється образ духовно збагаченої особистості. У цьому світі вона – упевнений хазяїн, що знає...