Вінні-Пух – головний персонаж книг А. Мілна “Вінні-Пух”

Вінні-Пух – головний персонаж книг А. Мілна “Вінні-Пух” (1926) і “Будинок на Пуховому узліссі” (1928) – найбільш популярний з іграшкових ведмедів, які стали героями дитячих книг. Книги про Ж.-П. склалися з історій, які розповідала своєму синові Крістоферу Робіну про подароване ведмежа його мати Дафні Милі, а потім записував, додаючи дещо від себе, Олександр Милі, співробітник гумористичного журналу “Панч”, автор трьох мали успіх, але незабаром забутих п’єс, і однієї, останньої, яка провалилася на прем’єрі, а також дитячих

віршів (вони переведені на російську мову С. Я. Маршака).

Дафні Милі купила для Крістофера Робіна це ведмежа, коли йому виповнився рік, а своє ім’я він отримав потім на честь жила в Лондонському зоопарку улюбленої дітьми ведмедиці Вінні і жив там же білого лебедя. На згадку про цю подію в зоопарку було значно пізніше споруджений пам’ятник Вінні.

З подарунків, які дорослі приносили на наступні дні народження Крістофера Робіна, навколо Ж.-П. склалася ціла компанія (Кролик, Паць, Сува, ослик Іа-Іа та інші). Місцем їх проживання стала Кочфордская ферма, придбана Мілна.

Перша книга про Ж.-П. включала десять

оповідань, друга – ще десять. Згодом друкувалися тільки витяги з цих двох книг. Однак самі по собі ці книги були переведені на двадцять дві мови, вийшли багатомільйонними тиражами в Англії, США, Австралії, Нової Зеландії. Існує велика кількість фільмів про Ж.-П. Вихід першого дослідження про Ж.-П. був відсвяткований багатьма аматорськими клубами як “п’ятдесятиріччя” Ж.-П. Крістофер Робін у пресі опротестував цю дату, заявивши, що насправді йому п’ятдесят п’ять. Крістофер Робін Милі, згодом скромний власник книжкового магазину, випустив у віці п’ятдесяти чотирьох років спогади про своє дитинство “В зачарованому лісі” (1964). Перше зображення Ж.-П. належить другу Міл-нів художнику Ернсту Шепард.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Вінні-Пух – головний персонаж книг А. Мілна “Вінні-Пух”