Відповіді до теми: Гете “Фауст”
1. У чому полягає ідеологія Просвітництва?
Просвітництво – це ідейна течія епохи переходу від феодальних відносин до капіталістичних, яка віддзеркалювала боротьбу новонародженого класу буржуазії та народних мас проти феодалізму. Просвітництво стало основою європейських буржуазних революцій. Основними в ідеології Просвітництва є віра у перетворювальну силу розуму і його перемогу у вихованні людства.
2. Розкажіть про Гете як представника епохи Просвітництва.
Й. В. Гете – великий німецький письменник та філософ, автор всесвітньо
3. Хто виграв парі у “Фаусті” – Фауст чи Мефістофель?
Між Фаустом і Мефістофелем було парі, за умовами якого Мефістофель забрав би душу Фауста, якби той відчув, що хоче зупинити найкращу хвилину житгя. Та незважаючи на спокуси, це парі виграв Фауст, який так і не сказав: “Мить, іупинися, ти прекрасна!”.
4. Що робив Фауст в античному світі?
На думку творців-класицистів, світ був прекрасним і зразковим тільки за часів Греції і Риму, тому Фауст і шукав там Красу, яку культивували
Фауст спустився у Грецію за чарівною Єленою, як Орфей за своєю Евридикою. Однак, побачивши Грецію, >він доходить висновку, що гонитва за Красою – це нездійсненна мрія.
5. Чи спокусився Фауст владою?
Мефістофель спокушає Фауста однією з найбільших людських спокус – владою, відчувши яку, багато з людей здатні на будь-що, аби її утримати. Та Фауст – філософ, здатний піднятися вище за почуття, він ненавидить будь-яку земну владу, а найбільше – тиранів, які нею зловживають.
6. Що бачить Фауст на маскараді?
Маскарад – це алегорія людських пороків. На маскараді зображено алегоричні постаті жадібного чоловіка зі шматком золота, бога підземного світу Плутона, богинь людської долі парок, які тчуть життя, богинь-месниць Фурій.
7. Яким чином зображені пороки у “Фаусті” ?
Гете змальовує алегоричні образи пороків у зображенні сп’янілої компанії, у сатиричному зображенні блохи, яка стала міністром, призначена на цю посаду королем.
8. Чому Фауст і Мефістофель – антиподи?
Фауст нестримно, більше, ніж жити, бажає пізнати таємниці життя; Мефістофель знає усе і ніщо йому не цікаве. Перший жадібний до усього, другий не бажає нічого, перший бажає вийти за межі життя, другий вже давно знає, шо там нічого немає…
9. Чим закінчилися стосунки між Фаустом і Маргаритою”
Коханням, народженням дитини і смертю Маргарити.