Від солодких слів кислиці не посолодшають
и мають, – і відразу стає зрозуміло, висміюванню якої вади присвячено байку.
Ввічливість вимагає від нас говорити людям приємні речі. Гарно вихована людина вміє робити й робить компліменти співрозмовнику, заохочуючи його до подальшого спілкування. Та як розрізнити комплімент і лестощі? Скільки людей – стільки думок. Мені здається, що за допомогою компліментів люди виявляють своє гарне ставлення, повагу до співбесідника, схвалюють і визнають його, можливо, навіть захоплюються його якостями. При цьому вони не мають на меті отримати
Компліменти підвищують самооцінку не тільки того, хто їх чує, а й того, хто їх говорить, адже необхідно бути досить упевненим у собі, щоб помітити в комусь іншому гарну рису та підкреслити її. Лестощі ж, хоч і виглядають як позитивна оцінка, є нещирими, їх говорять, щоб завоювати прихильність співрозмовника, яку потім можна буде вжити на свою користь.
Та правда завжди залишається правдою, і дуже важливо, щоб кожен сам розумів це. Скільки не кажи людині, в якої немає музикального слуху, що вона чудово співає, вона не стане зіркою опери чи естради.
І взагалі, мені здається, краще почути правду, наскільки б неприємною вона не була, ніж брехню, яку часто подають у більш привабливому вигляді – як лестощі. Людину, яка не може реально глянути на речі, лестощі часто заводять у досить неприємне становище, роблять ледь не посміховиськом для інших.