“Вічний пошук істини”

Чи існує істина в нашому житті? Чи можна відшукати те, чого не існує? Швидше за все, ні, не можна. Але це можна лише створити для себе самостійно. Справа з істиною обстоїть так само, як і з сенсом життя. У різному віці істина представляється по-різному. Люди ніколи не замислюються, чому в юності їм хочеться чогось одного, в зрілому віці все різко міняється і їм хочеться вже чогось іншого. Можливо, що лише в старості приходить усвідомлення того, наскільки суперечливо буття і як складно відшукати ту істину, від якої рано чи пізно не захочеться відмовитися.

Тим не менше, люди чомусь продовжують шукати істину.

Щоб зробити пошук істини менш болісним і більш ефективним, необхідно філософськи ставитися до пристрастей, які виникають протягом життя, і більше замислюватися про вічне. Як мені здається, раніше у людей це виходило набагато краще завдяки релігії і твердому переконанню багатьох, що за земними пристрастями все ж послідує вічне заспокоєння, тому на землі себе вести потрібно гідно і по совісті. Незважаючи на те, що декларативна релігійність в нашому суспільстві все ще існує, я вважаю, що по-справжньому віруючих людей зараз дуже мало. Більшість ходить

до церкви ніби про всяк випадок, щоб потім не потрапити в пекло, якщо воно існує. Те ж саме стосується і молитов – люди просто хочуть заспокоїтися таким чином і використовують Бога в своїх особистих інтересах. Водночас мало хто дотримується заповідей, Біблію читає теж далеко не кожен. Гріх людям видається чимось допустимим, адже Бог потім простить все. Через все це можна констатувати, що цінність релігії і користі пошуку істини в ній дуже сильно знизилася.

Говорячи про вічні цінності і пошуку істини в них, можна згадати і про цінності сім’ї. Діти – велика радість в житті кожного, адже вони допомагають людині забути про властивий кожному страх смерті і подумки продовжити життя у вигляді своїх дітей. Втім, не можна сказати, що кожен може визнати цей шлях істинним. Відповідальних батьків набагато більше, але все ж зустрічаються і такі, які не можуть виховувати і утримувати дітей, лише псуючи їм життя. Це може служити підтвердженням того, що істина у кожного своя.

Кожна людина приречена на вічний пошук істини. Погляди на життя у різних людей помітно відрізняються в залежності від віку, умов життя і багато чого іншого. Щоб не розчаруватися в житті і зробити пошук істинні менш складним, необхідно приділяти більше уваги дітям і замислюватися про вічні речі. Крім того, потрібно дбати про своє здоров’я, адже воно дуже сильно впливає на світосприйняття людини.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Вічний пошук істини”