“Вибір професії. Якщо справа до душі”

Закінчуючи школу, мільйони наших ровесників вступають у доросле незалежне життя. Кожен з нас може продовжити освіту, а може відразу ж піти працювати. І в тому, і в іншому випадку дуже важливим є питання вибору майбутньої професії, адже головне, щоб справа усього життя довелася нам до душі. Деякі з вчорашніх школярів при цьому приділяють увагу популярності професії, деякі – заробітній платі, і тільки одиниці вибирають те, що їм ближче те, що їм до душі.

В даний час існує близько шести тисяч професій, і зорієнтуватися в такому розмаїтті дуже

непросто. Звичайно ж, найкраще відразу ж знайти “свою” професію, щоб потім все життя не мучитися і не витрачати час на заняття нелюбою справою. На жаль, сьогодні часто доводиться вибирати не те, що нам подобається, а те, що більш престижне і добре оплачується. Але як підійти до вибору професії так, щоб потім не шкодувати про свій вчинок все життя?

Я вважаю, що, перш за все, майбутня професія повинна бути цікава не вашим батькам і родичам, а особисто вам. Адже захоплююче заняття, яке дійсно подобається – це дуже важлива складова дорослого життя будь-якої людини. Однак при цьому слід враховувати і можливість отримувати

гідну оплату своєї праці, адже найцікавіша робота не принесе людині задоволення, якщо вона при цьому не зможе гідно жити і утримувати свою сім’ю.

Крім того, при виборі справи до душі потрібно враховувати і проблему безробіття – професія має бути затребуваною в сучасному суспільстві. А головне – потрібно обов’язково прислухатися до думки тих, у кого великий життєвий досвід, і тільки потім приймати рішення, від якого залежить все майбутнє життя.

Підводячи підсумок, хочеться сказати, що особисто для мене вибір професії – це відповідальний і складний крок, який не терпить легковажності, вимагає часу на роздуми, хороших знань і відповідної підготовки. І я хочу, щоб обрана мною робота була до душі і приносила мені моральне і матеріальне задоволення, адже більшу частину свого життя людина присвячує саме роботі.

А оскільки в нашому житті все тісно взаємопов’язано, вибір справи до душі визначає весь життєвий шлях людини, її успіхи і досягнення, а також робить великий вплив на всі інші сфери нашого життя. Справа до душі – це матеріальне благополуччя в дорослому житті, душевна рівновага і впевненість у собі. Я впевнений, що чим вдаліше я зроблю свій вибір, тим успішнішим, насиченішим і цікавішим буде мій життєвий шлях, тим більше залишиться у мене часу для близьких і кар’єрного зростання.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


“Вибір професії. Якщо справа до душі”

Categories: Твори на задані теми

Links