“Весілля – енциклопедія українського народу”
Український народ багатий своєю культурою та традиціями. Кожне свято в усіх куточках України супроводжують свої колоритні традиції, і у кожного вони свої, неповторні, сповнені душевності та досвіду попередніх поколінь.
Одним з найпрекрасніших свят в житті кожної людини, незалежно від національності та віросповідання є весілля. Українське ж весілля – це справжня скарбниця старовинних традицій та самобутніх обрядів. Про цей день мріють всі дівчата, і, впевнений, тривожаться всі хлопці. Саме тому це свято має свій
гордовитий характер,
Сценарій українського весілля включає кілька основних етапів. По-перше, це сватання. До батьків дівчини приходять старости, говорять всякі небелиці про “красну дівицю” та “князя-молодця”, в жартівливій формі розпитують батьків нареченої чи готові вони віддати заміж свою доньку за парубка, від імені якого вони прийшли.
Другим етапом весільного обряду є оглядини. Тут навпаки, батьки дівчини-нареченої разом з дочкою їдуть до майбутніх сватів, так би мовити, оглянути
В ніч перед самим весілля українські панянки організовують дівич-вечір – такий собі символ прощання з дівоцьким безтурботним життям. А тут без пісні й танців не обходиться.
Заключним етапом весілля є саме вінчання, яке проходить в церкві. Тут з’єднуються серця і душі молодих, це по-особливому трепетний момент як для молодят і їх батьків, так і для всіх присутніх.
Тому через обряд весілля розкривається поетична та духовна краса українського народу, те, що так необхідно для всіх і завжди.