“Велич науки і знань” за романом Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”

План:

1. Твір Жуля Верна “П’ятнадцятирічний капітан”- науковий роман.

2. Образ вченого в романі “П’ятнадцятирічний капітан”

3. Географія і біологія – улюблені науки героїв роману

4. Знання морської справи – необхідність для мандрівників.

5. Наука в моєму житті.

Твір Жуля Верна “П’ятнадцятирічний капітан” – науковий роман, який дозволяє читачам впізнати багато цікавого і корисно про інші країни, про природу, тваринний світ, звичаї та традиції народів інших континентів. У багатьох пригодницьких

романах Жуля Верна використовує образ дивакуватого всезнайки. в романі “П’ятнадцятирічний капітан” таким вченим є кузен Бенедикт. Цей персонаж має смішний і незвичайний зовнішній вигляд. Це високий і худий чоловік з великою кудлатою головою і підсліпуватими очами, прикрашеними золотими окулярами. Кузен постійно не міг дати ладу своїм непомірно довгим ногам і не знав, що робити з такими ж довгими руками. Приживши п’ятдесят років свого життя він залишався таким же безпорадним, як маленька дитина. Він міг забути поїсти, зовсім не звертав увагу на свій зовнішній вигляд і на свій одяг, увесь час
був заглиблений у свої думки і не майже не помічав, що відбувається навколо. Але Бенедикт мав добре серце та щиру душу, він завжди був готовий прийти іншим на допомогу. Всі його дуже любили за його поступливий та безпорадний характер.

У житті Бенедикта цікавила лише наука, а якщо бути точнішим, то найбільшу увагу він приділяв виключно комахам. Географія і біологія були улюбленими науками, причому цікавився ними не тільки Бенедикт, а й інші герої твору. Кузена дивувало, що більшість людей гидують і бояться жуків і комах, бо для Бенедикта вони були єдиним у житті захопленням і єдиною любов’ю. неможливу було порахувати число шпильок, які кузен Бенедикт носив в комірі, за лацканами піджака та за манжетами. Він був завжди готовий впіймати якогось нового жука або невідому комаху і пришпилити її для своєї колекції, яку завжди тягав із собою в спеціальній банці.

На борту “Пілігрима” кузен опинився випадково. На шхуну він потрапив у якості супроводжуючого для кузини місіс Уелдон, дружини господаря корабля, та їхнього сина п’яти років. На шхуні вони повинні були перебратися із Нової Зеландії до Сан-Франциско. Сталося так, що пасажирам “Пілігрима” довелося пережити багато пригод, познайомитися с дивним світом Африки та подолати багато смертельних перешкод на шляху до свого врятування.

Зовсім швидко ми впізнаємо, що за кузеном Бенедиктом треба було спостерігати пильніше, ніж за п’ятирічним Джеком. Де б він не знаходився – на шхуні чи на землі, він постійно кудись зникав. З бляшанкою через плече і з великою лупою в руці вчений полюбляв нишпорити у кущах та пірнати у високу траву, шукаючи нові види жуків і комах. Він настільки був неуважний до всього іншого, що навіть не помітив того, ще невелика команда шхуни опинилася на узбережжі африканського континенту, а не в Америці. Войовничі терміти і муха цеце цікавили його більше, ніж доля оточуючих його людей і навіть особиста доля.

Кузен Бенедикт усім своїм життям був схожий на безплідне сухе дерево, яке не могло б захистити людини не від сонця, не від непогоди. Таке ставлення до себе і оточуючих було справедливо мало свої наслідки. Коли мандрівники врешті-решт повернулися додому, то виявилося, що кузен привіз з подорожі не новий вид комахи, якому вже дав назву “шестиніжка Бенедикта”, а звичайного павука без двох передніх ніг.

Не менш важливим для мандрівників є знання морської справи. Бо саме слабке знання цієї науки стало завадою на шляху героїв роману до їх врятування. Кожна людина повинна нести відповідальність і за себе, і за рідних, і за все, що відбувається навколо, але цього недостатньо, по кожна людина повинна мати ще й знання, які обов’язково стануть їй у пригоді та допоможуть вирішувати найскладніші завдання. Наука повинна займати особливе місце у житті кожної людини, я сподіваюсь, що і в моєму житті вона буде відігравати важливу роль.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

“Велич науки і знань” за романом Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”