В дорозі з Енеєм, або Як написати твір за поемою І. Котляревського “Енеїда”
Ви любите казки? Я не помилюсь, якщо скажу, що любите. Так от, поема І. Котляревського “Енеїда” дуже схожа на казку. Не дивуйтеся, бо там ви знайдете і війну, і пригоди, і потойбічний світ, і бенкети та сварки, і навіть… бабу Ягу. Тільки звуть її трохи по-іншому – Сівілла. Вона проведе нас з вами (і, звичайно ж, Енея) у підземне царство, де ми побуваємо… на вечорницях. Але про це трохи згодом, а зараз поговоримо про “Ене’іду”.
Поема називається “Енеїда” за іменем головного героя – Енея. Ім’я це, як ви вже, мабуть, зрозуміли,
Частина І. Початок подорожі Енея. Гостювання в Дідони. Частина ІІ. В СицилІі. Поминки по батькові Енея Анхізу. Пожежа (горить троянський флот)! Частина ІІІ. На землі Кумській. Подорож Енея з Сівіллою на той світ. Зустріч з батьком Анхізом. Частина ІV. У Латинській землі. Обмін подарунками Енея з царем Латином. Початок війни. Частина V. Війна між троянцями і рутульцями. Героїчний подвиг Низа та Евріала. Частина VІ. Продовження війни. Поєдинок Турна з Енеєм.
Але не радійте, що в нас є такий план, і тому читати поему зовсім не треба. Невже вам нецікаво, що відбувалося з Енеєм у різних країнах? Можливо, на нього у морі напало якесь чудовисько (пам’ятаєте “Безодню”?), а коли він бенкетував з Дідоною, з неба спустилася літаюча тарілка, тому Еней і збіг до Сицилії, а коли опинився у підземному царстві, то зустрів кількох знайомих вурдалаків та упирів… Ні, я, звичайно ж, перебільшую – такого не було.