Уславлення любові до рідної землі у творчості Павла Загребельного

Любов до рідної землі проявляється в бажанні бачити її багатою, вільною, в прагненні прикрашати диво-спорудами, уквітчувати садами і в готовності віддати за неї життя.

Зі сторінок роману Затребельного “Диво” минуле промовляє до нас живим голосом народного митця і мислителя Сивоока, для якого світіння барв рідної землі ніколи не тільки не померкне, а забуяє ще яскравіше і від витвору його рук – Софіївського собору. “Цей собор вже з першого дня його існування, певно, мало хто вважав за житло для Бога – він сприймався як надійний

притулок людського духу, тут відразу заломився дух громадянства і моралі тих, хто вибудовував державність Київської Русі…”

Говорячи про любов до рідної землі, не можна, звичайно, обминути й монументально трагічну постать Ярослава Мудрого, однаково величного як у своїх чеснотах, так й у своїх вадах. Часто князь буває надто запальним, несправедливим. Але все те відступає на задній план перед любов’ю до Русі, до Вітчизни-матері. Ця любов наснажує його помисли і вчинки, сповнює мудрістю і силою волі. Князь безмежно відданий Вітчизні, про єдність і процвітання якої дбає повсякчас, пишається могутньою

неосяжною країною, її культурою і мовою. Хіба це не найвищий прояв і приклад патріотизму?!

А як не згадати легендарну Роксолану за однойменним твором, котра, навіть ставши дружиною турецького султана, не тільки не забула про священну рідну землю, а й використала свій вплив на чоловіка в інтересах своєї країни, як могла, полегшувала її трагічну долю. Спасибі тобі за це, Роксолано, Настуню Лісовська!

Не може не вражати й біль розлуки з рідною землею онуки Ярослава Мудрого княжни Євпраксії за романом “Євпраксія”, для якої, хоча й стала вона дружиною німецького імператора Генріха ІV, почуття до вітчизни священне. Це чи не перша в історії Європи жінка-політик, жінка-борець. І ця жінка була українкою!

І, звичайно ж, бездонною криницею, з якої ми черпаємо любов до своєї священної землі, є історія Запорозької Січі, твори про неї, про Богдана Хмельницького, який уперше почав згуртовувати українців для того, щоб називатися народом і мати право на державність.

У священній і високій цій любові поруч із легендарними особами є і представники народу: селянський парубок Леонтій Сироватка, і син його Лаврін разом зі своєю нареченою, і молодесенький козак Філон. Це вони боронили свою Русь, засівали поля, зводили міста, пишалися можливістю прислужитися їй. Ніхто із них не думав про те, ввійдуть вони в історію чи ні. Просто безмежно любили свою землю.

І через століття зі сторінок романів П. Загребельного звертаються до нас із проханням, із наказом зберігати її, примножувати її багатства й дякувати Богові за можливість жити на цій багатостраждальній, але найпрекраснішій у світі святій землі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Уславлення любові до рідної землі у творчості Павла Загребельного