УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. “БУДУ Я ПРИРОДІ ДРУГОМ”

II семестр

З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження)

ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 2

Урок 64. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. “БУДУ Я ПРИРОДІ ДРУГОМ”

Мета: розширити читацькі інтереси школярів, ознайомлюючи із творами про природу; розвивати навички правильного свідомого читання; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов і бережливе ставлення до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Їжак та їжаченя

Їздять по гриби щодня.

Їжачиха помагає –

Сироїжки

їм збирає.

2. Гра “На гірку – з гірки”

– Читайте слова у стовпчиках: перший стовпчик – згори вниз, другий – знизу вгору.

Дощ гілка

Лев ряска

Сад квітка

Мох зяблик

Сич тюлень

Меч люстра

Дуб тюбик

Лис лялька

3. Гра “Додай склад”

Бу – … (кет); моло – … (ко);

Бу – … (зок); моло – … (дець);

Бу – … (лава); моло – … (ток);

Бу – … (динок); моло – … (чай);

Бу – … (лка); моло – … (дий).

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

Наш дивний світ –

Такий, як казка.

Тож бережи його,

Будь ласка.

Перед вами – павутинка зі складів. Поєднуючи їх, прочитайте слова, що стануть темою нашого уроку.

(Буду я природі другом.)

– Як ви розумієте ці слова?

– Сьогодні ми будемо читати твори про природу. Сподіваюся, ми ще більше переконаємося, що природі ми не сусіди, а її часточка. І від знань про неї і бережливого ставлення до природи залежить наше щасливе життя.

IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЧИТАЦЬКОГО ДОСВІДУ ШКОЛЯРІВ

1. Робота з виставкою книжок

– Чи відповідають темі представлені на виставці книжки?

– Твори яких авторів ви вже читали?

– Які назви мають книжки?

2. Розглядання та короткий аналіз дитячих ілюстрацій до теми

V. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ ТВОРІВ

1. Вірш Петра Сотниченка “Умійте природу любити”

– До чого нас закликає автор?

– Що кожен з вас може зробити для збереження природи?

2. Вірш Лідії Компанієць “Бідолаха”

– Чому вірш має таку назву?

– Прочитайте, як дівчинка звертається до маленької пташки.

– З якою інтонацією ми будемо читати ці слова?

– Доведіть, що герой вірша любить і береже природу.

– Давайте разом спробуємо розгадати анаграми.

Ровона

Цяниси

Гобецьро

Рокасо

Телдя

Тіласвка

Ворона

Синиця

Горобець

Сорока

Дятел

Ластівка

– Яка пташка “зайва” в цьому рядочку? Чому?

– А як ми можемо допомогти цим пташкам узимку?

3. Гра “Хто більше?”

Учитель називає птаха, а діти мають за його назвою пригадати лічилку, скоромовку, казку, пісеньку, народну прикмету тощо.

Качка – українська народна казка “Кривенька качечка”.

Сорока – Хитру сороку спіймати морока, а на сорок сорок – сорок морок.

Журавель – Краще синиця в руці, ніж журавель у небі.

Українська народна казка “Лисиця та Журавель”.

Гуси – Дикі гуси відлітають – кінець бабиного літа.

VI. ЧИТАННЯ ТА ОБГОВОРЕННЯ НОВОГО ТВОРУ (оповідання Олександра Ємченка “Драма на болоті”)

1. Читання оповідання вчителем

– Коли ви найбільше хвилювалися, слухаючи оповідання?

2. Читання оповідання учнями “ланцюжком”

– Хто врятував лосиху від вовків?

– Хто виходжував зранену лосиху?

– Чому лосиха знову прийшла до єгеря?

– Хто образив її цього разу?

– Чому оповідання має таку назву?

– Який учинок лосихи свідчить про її довіру до завідуючого ветлікарнею?

VII. ПІДСУМОК УРОКУ

– Які твори про природу, про красу і дбайливе ставлення до неї вам найбільше сподобалися? Хто їх автори?

– Яка головна думка об’єднує ці твори?

Пам’ятайте, любі діти,

Щоб сади у нас цвіли,

Щоб літали в чистім небі

І лелеки, й журавлі,

Щоб пташки у нас співали,

І дерева підростали,

Щоб земля була у квітах,-

Бережіть природу, діти!

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

– Наступний урок позакласного читання ми проведемо за темою “Батьківщина – рідний край “. Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. “БУДУ Я ПРИРОДІ ДРУГОМ”