Унікальність творчої спадщини М. Шашкевича

Вивчаючи у школі історію та літературу, я дійшов дуже цікавого висновку: у духовному та культурному розвитку якоїсь нації дуже рідко щось відбувається поступово. Найчастіше істотними змінами та новаторствами ми завдячуємо одній людині або гуртові однодумців, які випередили свій час і принесли у свою епоху багато нового та незвичного.

Саме такою людиною був Маркіян Шашкевич і гурток “Руська трійця”, до якого входили Іван Вагилевич, Яків Головацький та Маркіян Шашкевич. У чому ж полягала літературна та культурна діяльність М. Шашкевича?

У мене завжди викликали повагу та захоплення люди, які прагнуть змін на краще і досягають свого. М. Шашкевич – перший літературний діяч Галичини, який писав Твори українською мовою. Якщо зважати на те, що тоді Галичина перебувала під гнітом Австрії, а художньої літератури українською мовою на Галичині ще не існувало, то М. Шашкевич вартий високої пошани за свій учинок!

Твори Маркіяна Шашкевича присвячені здебільшого історичній тематиці (поезії “О Наливайку”, “Хмельницького обступлення Львова”). В історичних поезіях автор майстерно створює образи історичних діячів – Богдана Хмельницького,

Наливайка, змальовує захоплюючі події і робить свої твори емоційними. Дуже цікавою є також поезія “Руська мова”, у якій автор закликає читачів вивчати та любити рідну мову. Поезії М. Шашкевича дуже емоційні та патріотичні.

Унікальність творчої спадщини Маркіяна Шашкевича полягає також у тому, що він разом із Левком Боровиковським започаткував новий напрям в українській літературі – романтизм.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Унікальність творчої спадщини М. Шашкевича

Categories: Нові твори

Links