“У ельфа і вітру не питай поради…”
ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ
“У ельфа і вітру не питай поради…”
Понад десять років минуло від першої екранізації творів Джона P. Р. Толкієна, а популярність його серед глядачів і передусім серед молоді весь час зростає. Цю тезу яскраво довів останній фільм за повістю геніального письменника “Хоббіт”. В історії світової літератури можна назвати небагато творів, настільні багатих за міфологічним змістом. Письменник не обмежився міфологією одного народу. Скандинавські, кельтські, фінські, міфи інших європейських народностей
Як відомо, роман “Володар перснів” написано Толкієном 1954 року. Дехто вважав, що книга відображає Другу світову війну. Адже Середзем’я могло б бути сучасною Європою. І в книзі, і в реальних подіях на чолі злих сил. стояв жорстокий диктатор. Союзникам довелося забути про свої суперечності перед обличчям ворога, а перстень абсолютної Влади здавався всемогутнім, подібним до атомної бомби. Цікавість до геніального твору пробуджує безліч тлумачень. Я вважаю, що твори Толкієна більш широкі і масштабні, ніж конкретна історична подія.
Мене зацікавила ще одна деталь у творчості Толкієна – образ жінки. Цей образ є втіленням природи. Починаючи з найдавніших міфів, богині, які були втіленням матері-землі, наділялися здатністю народжувати і підтримувати житія. Образ Галадріелі у Толкієна наділений ще й рисами Діви Марії, матері Ісуса Христа. Вона символізує божественне страждання, співчуття і мудрість.
Хочеш поринути у казковий світ талановитого казкаря, відчути гармонійну єдність минулого і сьогодення, доторкнутися до глибини і мудрості старих міфів, відкрий книгу Толкієна чи поспішай до кінотеатру. І в першому, і в другому випадку шкодувати за втраченим часом не доведеться.