Творчий і життєвий шлях Шукшина Василя Макаровича

В. М. Шукшин народився 25 липня 1929 р. у селі Зростки Алтайського краю в селянській сім’ї. Там пройшло його військове дитинство. З 16 років він працює в рідному колгоспі, потім – на виробництві В 1946 р. відправляється в міста Калугу й Владимир, де працює ким прийде – вантажником, слюсарем. Під час однієї з поїздок у Москву знайомиться з кінорежисером И. Пир’євим На цей же час доводяться його перші літературні досвіди. В 1949 р. Шукшина призивають у флот, звідки потім демобілізують через хворобу. Він вертається в рідні Зростки, де працює викладачем,

потім директором вечірньої школи. В 1954 г. у віці 25 років він надходить в інститут кінематографії (ВГИК) у Москві на один курс із Андрієм Тарковским у режисерську майстерню М. И. Ромма.

В 1958 р. Шукшин уперше знімається в кіно. У цьому ж році з’являється його перша публікація – у журналі “Зміна” був надрукований оповідання “Двоє на возі”. На початку 1960-х гг. Шукшин багато знімається в кіно. Одночасно йде напружена робота над оповіданнями, які всі частіше з’являються на сторінках столичних журналів.

Виходить друком і перший збірник оповідань “Сільські жителі”(1963). В 1964 г. Шукшин

знімає свій перший повнометражний художній фільм “Живе такий хлопець”, відзначений призів Московських і Венеціанського міжнародних кінофестивалів. За півтора десятиліття літературної діяльності Шукшиним написані п’ять повістей (“Там, удалині”, “А поутру вони прокинулися”, “Точка зору”, 1974; “Калина червона”, 1973-1974;”До третіх півнів”, 1975), два історичних романи (“Любавини”, 1965; “Я прийшов дати вам волю”, 1971), п’єса “Енергійні люди”(1974), чотири оригінальних кіносценарії (“Живе такий хлопець”, ” Грубки-Крамнички”, “Поклич мене в далечінь світлу”, “Брат мій”), біля сотні оповідань (збірники “Характери”, “Земляки”) і публіцистичні статті, з яких найбільш відомі “Питання до самого себе”, “Монолог на сходах”, “Моральність є правда”. Останньою повістю й останнім фільмом Шукшина став “Калина червона” (1974 р.). Він умер 2 жовтня 1974 р. під час зйомок фільму С. Бондарчука “Вони боролися за Батьківщину”.

Похований у Москві на Новодівочому цвинтарі


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Творчий і життєвий шлях Шукшина Василя Макаровича