Твір з укр. літератури на тему Павлусь – відважний лицар та герой (Заповістю А. Чайковського За сестрою)
Павлусь – відважний лицар та герой ( Заповістю А. Чайковського За сестрою )
На сьогоднішній день слово “лицар” втратило свою актуальність. Часто його навіть відносять до історизмів – слів, які зникли з мови в наслідок зникнення відповідників. Дійсно, сьогодні лицарські вчинки не в моді: згадаймо хоча б “годину пік” у міському транспорті, коли “лицарі”, активно розпихаючи жінок та дівчат, швиденько займають сидячі місця, втуплюються у телефони і намагаються нічого і нікого навкруги не бачити…
Можливо, саме тому
Але не тільки в цьому полягає героїзм Павлуся. Згадаймо, як безстрашно поводився він з Каримом, Сулейманом та Девлет-Гіреєм – хлопчик не боявся загинути сам, аби лише допомогти рідній людині. Хочеться зазначити, що лицарство Павлуся проявляється і в ставленні його до найріднішої жінки – до матері. З якою любов`ю та безмежним болем ділив хлопчик бублика, спеченого матір`ю напередодні страшних подій у селі Спасівка! Яким розпачем наповнене серце хлопчика від того, що мами не стало! На сьогоднішній день мало хто з хлопців ставляться до матері з належною повагою та пошаною. Але ж саме зі ставлення до матері бере початок ставлення до інших жінок і дівчат: юнак, який не поважає матері, ніколи не буде з повагою ставитися до дівчини, тобто ніколи не стане лицарем.
Андрія Чайковського не можна назвати відомим українським письменником: збереглося не так багато відомостей про його життя та творчість. Але у творі “За сестрою” чітко простежується громадянська позиція автора. Видно, що Андрій Якович палко любив свою країну (недарма ж Павлусь відмовився залишатися у Криму під захистом впливового Девлет-Гірея), захоплювався її історією… Можливо, тому і головний герой повісті “За сестрою” Павлусь постає справжнім патріотом своєї землі, відважним лицарем та героєм.