Твір-оповідання за даним сюжетом з елементами опису дії
Одного разу у бібліотеці ми побачили за вікном годівницю. До неї почергово підлітали синиці й, схопивши насіннячко, відразу летіли геть.
-А ще вони полюбляють сало, – почули ми за спинами голос бібліотекарки Зої Михайлівни. – Тільки воно має бути несолоним, бо птах захворіє.
-А хліб синиці їдять? – запитав я.
-І хліб, і пшоно… Що дасте, те й з’їдять. Зима все-таки…
Нам теж закортіло влаштувати годівницю птахам вдома на балконі. Сказано – зроблено. Проблем з матеріалом не виникло. Для годівниці ми взяли прозору пластмасову
Удома ми насипали насіння у годівницю і почали
Їдальнею для синиць. Вони по черзі поринали у годівницю, хапали насіннячко й одразу летіли геть.
Якось прилетіли горобці. Скориставшись тимчасовою відсутністю синиць, вони зграйкою впурхнули у коробку-годівницю і, розштовхуючи одне одного, просто в годівниці смакували насінням. Синиці ж, як ми помітили, сідають з насіннячком на гілку дерева і вже там їдять ласощі.
Одного разу я сидів за письмовим столом, коли почув на бляшанім карнизі за вікном дріб численних пташиних лап. Виглянувши у вікно, я побачив на карнизі синиць. Перевів погляд на годівницю, а там… клював насіння якийсь великий птах. За хвилину до нього приєднався ще один. Він був темно-сірим, з блакитним пір’ям, біля хвостика це пір’ячко ставало білим.
Птахи, назву яких ми не знали, наївшись, полетіли. Потім ми наповнили годівницю насінням, і господарями їдальні на нашому балконі знову стали синиці.
Деякий час ми не купували насіння, і годівниця пустувала. Але якось, прогулюючись парком, ми побачили великих птахів. Батько помітив, що вони схожі на тих, які прилітали до нас на балкон за насінням.
Я не погодився, бо у цих птахів грудка світла, а у наших балконних гостей вона була темно-сірою. Але зустріч з цими птахами у парку нагадала нам про те, що, доки зима, пташина їдальня не повинна пустувати. На зворотному шляху ми зайшли на ринок, купили насіння, і годівниця ожила.
СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВІ ПІСНІ. НАРОДНІ ДУМИ І БАЛАДИ. КОЛОМИЙКИ
ПЕРЕЛІК МОЖЛИВИХ ТЕМ
OТрагічний і героїчний пафос козацьких і чумацьких пісень.
OБалади і думи – перлини української народної Творчості.
OЖінка-полонянка Маруся Богуславка (за народною думою).
OВідображення в “Думі про козака Голоту” боротьби українського народу проти татарських загарбників.
OПорівняльна характеристика козака Голоти і татарина.
OОбрази народних героїв Богдана Хмельницького та Івана Богуна (“Дума
Oпро Івана Богуна”)
OЧого вчить нас Балада “Ой, чиє ж то жито, чиї ж то покоси…”
OПісенна спадщина українців.