Твір на тему – Дитинство Чіпки – основа його бунтарства (за романом П. Мирного та І. Білика “Хіба ревуть воли, як ясла повні?”)
Споконвіку точиться на землі боротьба між добром і злом, якій не видно кінця-краю. П. Мирний та І. Білик у романі “Хіба ревуть воли, як ясла повні?” яскраво показують борсання сильної людини між цими двома протилежними началами.
Батька свого Чіпка не знав, ніколи не бачив, а мати його – вбога селянка. Мотря жила зі своєю матір’ю, ледве перебивалася випадковими заробітками у багатших сусідів. У холоді, постійносу недоїданні виростав Нечипір, ще з раннього дитинства, часто битий долею, ровесниками та матір’ю, хлопець ріс замкнутим,
Усе, що Чіпка бачив і чув, примушувало його замислитися, викликало часом далеко не дитячі запитання.
Наруга над любимим дідом Уласом, якого на старість зробили панським попихачем, та розповідь про батькове безталання пошматували на клапті те всепрощення, яке намагалася прищепити Чіпці баба Оришка, знищили й без того його слабку віру в Божу справедливість. Він дедалі більше нагадував свого батька, бо виростав упертим, непокірним, швидким на розправу, не визнавав ніяких заборон.
Як відомо, все, що закладено в людську душу в дитинстві, залишається назавжди. Ненависть до людей, яка викорінилася в серці Чіпки з малих літ. Штовхнула його на шлях злодія й убивці, витіснивши світлі думки, мрії, надії.