Торжество аморальності у романі Ф. Саган “Здраствуй, смуток”
Першу книгу – роман “Здраствуй, смуток” – Франсуаза Саган написала в дев’ятнадцять років. Роман став бестселером. У пресі з’явилося багато її фотографій. Ф. Саган, справжнє ім’я якої Ф. Куарез, стала самою великою й знаменитою французькою письменницею нашого століття, що виділяється своєю психологічною прозою, головними героями якої є молоді люди, що не знають, як їм жити у світі, що дістався їм у спадщину. Героїнею роману “Здраствуй, смуток” є Сесіль, дочка багатого бізнесмена. Вона з батьком відпочивала на море, у батька
Сесіль не потрібна була мачуха, і вона робить всі, щоб цього не відбулося. У результаті Ганна, убита горем, їде й попадає в автокатастрофу, внаслідок якої вмирає. Сесіль і її батько, повернувшись у Париж, ведуть свій звичайний спосіб життя, начебто нічого не відбулося. Жити сьогоднішнім днем, ловити момент, не утруждать себе каяттями совісті – девіз Сесіль, але вона сама цьому чомусь не рада.
Ганна – втілення порядності, сковує волю Сесіль
Сесіль уважала, що Ганна – перешкода на шляху до насолоди життям. Але коли ця перешкода була прибрана, Сесіль відчула моральне потрясіння, що вона назвала смутком, усвідомила своє з батьком аморальне поводження, але вона іншого поводження не знає. Сесіль почуває незадоволеність, хоча в неї повно грошей і вона може одержати все, що душі завгодно, випробовує безнадійність і розпач. Вона разочаровывается в житті, розуміє, що в неї немає мети, заради чого варто було б жити. Сесіль бачить перед собою безодню, прірвО. Покоління Ф. Саган – люди, що жили в той час, схожі на Сесіль і її батька, такого ж аморального поводження, перебувають у тім же вакуумі. У цій книзі Ф. Саган розповіла про невдачі в любові, про конфлікт між жінкою й чоловіком, про волю вдач.