То хто ж вони – оті Січові Стрільці з Галичини?

Довгий час історія Січових Стрільців залишалася забороненою темою. Та й зараз вона є малодослідженою й суперечливою. Це не дивно: все, що пов’язане з боротьбою за українську державність, національне відродження, було не потрібне і навіть шкідливе для великої імперії. У лавах Січових Стрільців було багато представників інтелігенції – найбільш патріотичної, національно свідомої частини українців. Боролися за державність та самостійність Січові Стрільці не тільки зброєю, а й культурно-просвітницькою діяльністю – концертами, виставами,

організацією аматорських гуртків, курсів української мови, розповсюдженням творів українських письменників, української преси.

І все це в умовах недовіри, нерозуміння та переслідування. Січові Стрільці були справжніми патріотами України. Можливо, вони допускали в чомусь помилки, гарячкували, не йшли на компроміси, але в цілому їхню діяльність можна оцінити як позитивну для розвитку державнЬсті, для здобуття “сподіваної волі”, за яку боролися й гинули багато українців різних поколінь.

Інколи буває, що людина потрапляє в екстремальну ситуацію. Від того, як вона поведеться, часто залежить

не лише здоров’я, а й саме її життя. Тимко, герой оповіді, через власну необережність потрапив у вир. Він із жахом відчув, що його затягує на дно невмолима течія. Та не розгубився зовсім, напружив усі свої сили і став вибиратися, намагаючись відпливти якнайдалі від страшного місця. А тут ще допоміг щасливий випадок – нагодився односелець з човном і допоміг. Він високо оцінив поведінку хлопця – адже той не кричав, не панікував, сподівався лише на власні сили. Це характеризує його як сильну, стійку й міцну людину, яка вміє зібрати сили й витримку у важку хвилину, щоб перемогти. З таких людей, мабуть, виростають справжні герої.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

То хто ж вони – оті Січові Стрільці з Галичини?