Тематичне оцінювання № 4
УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 5 КЛАС
ІІ семестр
ЛІТЕРАТУРА І СВІТ ПРИРОДИ
(11 годин)
УРОК № 38
Тема. Тематичне оцінювання № 4
Мета: систематизувати й узагальнити знання учнів про життя і творчість Дж. Р. Кіплінга; виявити рівень знань, умінь і навичок учнів з метою їх корекції; розвивати образне та логічне мислення учнів, пам’ять, уміння висловлювати свої судження з приводу прочитаного, характеризувати героїв, визначати головну думку та виховні моменти твору; виховувати кращі моральні якості.
Обладнання: тести й
Теорія літератури: літературна казка, герої художнього твору, описи різних видів.
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми й мети уроку, мотивація діяльності школярів
II. Основний зміст роботи
1. Інструктаж до виконання тестових завдань
2. Виконання тестових завдань (виконуються завдання усіх рівнів)
Варіант I
Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал)
1. Привітанням звірів у джунглях був вислів:
А) “Ні пуху ні пера”;
Б) “Доброго полювання”;
В) “Ми з вами однієї крові”.
2. Чому Мати Кобр назвала королівський анкас убивцею?
А)
Б) бо він був важкий і гострий, від нього постраждало багато слонів;
В) бо він був отруєний від укусу кобри.
3. Чий це портрет: “Високий, дужий, красивий, у вінку з білого жасмину”? (Мауглі-юнак)
4. Чому Мессуа вважала Мауглі своїм сином?
А) Бо в неї ніколи не було своїх дітей;
Б) бо вона пожаліла хлопця;
В) бо її дитину викрав тигр.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 2 бали)
1. Складіть план до характеристики Мауглі-дитини.
2. Опишіть коротко, як Мауглі переміг свого ворога – тигра Шер-Хана.
Високий рівень (змістовна, правильна відповідь – 4 бали) Виконайте одне із завдань.
А) Порівняйте Закони Джунглів і закони людей.
Б) Напишіть твір “Мауглі – мій друг”.
Варіант II
Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал)
1. “Владичне Слово” у Джунглях, яке захищає і дає право на допомогу, звучить так:
А) “Ми з тобою однієї крові – ти і я”;
Б) “Дотримуйся Закону Джунглів!”;
В) “Хай береже мене Володар Джунглів!”
2. Хто врятував Мауглі від Бандер-Логів?
А) Акела, Сірі Брати, Хату;
Б) Каа, Балу, Багіра;
В) Білий Клобук, Чіль, Мессуа.
3. Чий цей опис: “Чорна, легка, дужа і жахлива, як завжди, зі сталево-синіми чудово загостреними пазурами”? (Пантери Багіри)
4. Як Мауглі врятував свою матір Мессуа від розлючених селян?
А) Посадив на слона і вивіз у джунглі;
Б) розігнав селян за допомогою своїх друзів-звірів;
В) організував таємну втечу до англійців, а його друзі-вовки їх супроводжували й охороняли в дорозі через джунглі.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 2 бали)
1. Напишіть план до характеристику образу Мауглі-юнака (або характеристики друзів Мауглі).
2. Опишіть стисло, як Мауглі і його друзі перемогли рудих собак.
Високий рівень (змістовна, правильна відповідь – 4 бали) Виконайте одне із завдань.
А) Порівняйте світ джунглів і світ людей у повісті-казці Дж. Р. Кіплінга “Мауглі”.
Б) Складіть закони спілкування учнів свого класу або членів своєї родини.
III. Підсумок уроку