Світ Добра і світ Зла у романі “Пригоди Олівера Твіста”

І. “Пригоди Олівера Твіста” – один із перших романів Ч. Діккенса. (Роман “При

Годи Олівера Твіста” побачив світ у 1837 році під заголовком “Олівер Твіст, або Шлях парафіяльного хлопчика”. Роботу над ним Ч. Діккенс розпочав тоді, коли ще не встиг надрукувати свою першу книгу “Посмертні записки Пікнік ського клубу”. Обидві книги ще на зорі його творчості зробили Діккенса все світньо відомим.)

ІІ. Добро і Зло – дві полярні категорії у творчості Ч. Діккенса.

1. Прагнення добра у серці юного Олівера. (Носії Добра і

Зла у романі Діккен

Са – конкретні персонажі, котрі ведуть між собою тривалу й запеклу війну, в результаті якої завжди перемагає Добро. і хоча малий Олівер на почігі ку твору ще не знає, що таке Добро, проте всім своїм дитячим сердечком відчуває, що таке Зло. Навіть сторонні люди помічають, яка печать страж дання і відчаю лежить на чолі дитини: “Може він ніколи не знав ні мате­ринської ласки, ні тепла домашнього вогнища. Може злигодні, знущання, голод звели його з людьми, які примусили його красти…”)

2. Внутрішній опір Олівера Твіста брудним вчинкам недобрих людей. (Наївнії

Дитина, котру пригріло

сумнівне товариство старого Феджіна, швидко зро­зуміла сугь того, чим займалися його “рятівники”: “В одну мить хлопчи кові спала з очей полуда: то ось звідки беруться і хусточки, і годинники, І коштовності, ось чим займається Феджін!” Від цієї миті Зло втратило будь який шанс заволодіти серцем сироти. Коли грабіжники взяли Олівера з со­бою. щоб у багатому домі поцупити столове срібло, малий просив дорослих “Відпустіть, я піду світ за очі й помру десь у полі!.. Я не хочу бути злодієм!”)

3. Торжество Добра над Злом – логічне завершення пригод Олівера Твістп

(У фінальній частині роману все те, що задумав автор і на що очікув;іли мільйони читачів, звучить як всегіеремагаючий гімн Добра, а сам автор піл сумовує написане кількома лаконічними рядками про те, що рано чи пізно людина розпізнає носія Зла, який хизується своїм презирством до інших І доводить свою правоту, підкріплюючи нажитим золотом, сріблом. Людини ця дізнається, що вся його мудрість – безумство в порівнянні З “чистим і простим серцем”.)

ІІІ. Джон Голсуорсі про життєздатну силу творів Ч. Діккенса. (Відомий письмен­ник Джон Голсуорсі написав про творчість свого співвітчизника: “Яке багат­ство, яка життєвість, який розмах і простір! Яка незмірна сила, які безлад­ні розсипища скарбів!.. Направду всеосяжне Діккенсове серце, його чудовне співчуття до людей – ось причини, чому його твори нині живі не менше, ніж у ті дні… коли ми не знали кращого! Хоч скільки шукайте, а на цих сторін­ках ви не знайдете нічого, що б не вилилося з прекрасного шляхетного серця, яке ненавиділо підлість і жорстокість… Яка в усьому цьому душевна мудрість, і як тонко вмів письменник проникати крізь зовнішні оболонки явища й не­помильно знаходити його пульс”.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Світ Добра і світ Зла у романі “Пригоди Олівера Твіста”