Спиридон Вангелі “Проліски”. Урок-інтерв’ю
ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи
БУТИ ПОРЯДНОЮ ЛЮДИНОЮ
Урок 19
Тема. Спиридон Вангелі “Проліски”. Урок-інтерв’ю
Мета: ознайомити з жанром оповідання; вчити визначати у творі головні події; вдосконалювати читацькі уміння; розвивати вміння аналізувати й синтезувати, ставити запитання; виховувати любов, бажання піклуватися про близьких людей.
Обладнання: мікрофон; підручник; робочий зошит.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Вже дзвінок нам сигнал дав –
Працювати час настав.
Тож і ти часу не гай,
Працювати
II. Мотивація навчальної діяльності учнів
1. Гра “Відгадай” (на уміння розпізнавати різні жанри творів)
Учитель зачитує уривки творів, діти називають, який це жанр, і доводять свою думку.
– Свої сухарі добріші від чужих пирогів. (Прислів’я)
– У воді родиться, а води боїться. (Загадка)
– Лю-лі, лю-лі, соколя, спи-засни, моє дитя. (Колискова)
– Пальчик, пальчик, де ти був?
– Я з цим братом в ліс ходив,
А з цим братом борщ варив,
З цим я кашки скуштував,
А з найбільшим заспівав, заспівав. (Забавлянка)
– Сітка-вітка, дуб – дубки, поставали
Шабельки – брязь! Вийди, князь! (Лічилка)
– До двох іграшкових автомобілів прив’язують шнури завдовжки 5-10 метрів, а на їх краї – дві палички. За сигналом судді діти починають накручувати шнури на палички, підтягуючи автомобілі. (Гра)
– – Ой, не їж мене, – заблагав Яструб. – Відпусти мене на волю. (Народна казка)
– – Бабусю, які у тебе великі руки!
– А це щоб міцніше тебе обнімати! (Літературна казка)
2. Повідомлення теми і мети уроку
– Сьогодні ми ознайомимось із ще одним жанром, а урок проведемо у вигляді інтерв’ю. Чи відомо вам, що означає це слово? (Інтерв’ю – опитування людини за певною темою, яке проводить журналіст з метою публікації або показу в ЗМІ. Інтерв’ю дозволяє зібрати інформацію, яка цікавить.) Дозвольте спершу мені взяти у вас інтерв’ю, а потім спробуєте ви.
III. Робота над новим матеріалом
1. Ознайомлення з жанром твору
1) Розгадування анаграми.
Віодапоння (оповідання)
2) Розповідь про жанр (за матеріалами підручника).
3) Інтерв’ю (бере вчитель).
– Твори якого жанру будемо читати в цьому розділі?
– Про що йдеться в оповіданні?
– Чим оповідання відрізняються від віршів? від казок?
– Від чийого імені часто ведеться оповідь?
– Хто автори оповідань?
– Чи зрозуміли ви, як брати інтерв’ю? Що для цього треба робити? (Ставити запитання по темі)
2. Відомості про автора, про країну. Презентація книги
Висловлення припущення: чому текст має таку назву?
3. Слухання казки смисловими блоками, словникова робота, відповіді на запитання після тексту, складання плану (в зошитах)
1) Гроші в кишені
2) Думки про подарунки.
3) У крамниці.
4) Вибір подарунка.
5) Винахідливий вчинок.
6) Найкращий подарунок
– Чи справдилися наші припущення?
– Назвіть дійових осіб оповідання.
4. Робота в зошиті (с. 44-45)
5. Читання тексту учнями
– “Ланцюжком”, по 1 реченню;
– парами;
– напівголосно;
– пошепки.
6. Робота над текстом
1) Гра “Інтерв’ю” {робота в зошиті)
– Уявіть, що ви – журналіст і берете інтерв’ю у:
– автора твору;
– Гугуце;
– дитини, яка прочитала оповідання.
2) Вибіркове читання.
3) Гра “Намалюємо мультфільм” [робота в зошиті).
– Які малюнки можна зробити до цього оповідання, щоб той, хто не читав його, зрозумів, про що в ньому ідеться.
IV. Закріплення вивченого матеріалу
Робота в зошиті.
V. Підсумок уроку
– У якій країні ми сьогодні побували?
– Що вам запам’яталося про Вангелі?
– З яким автором познайомились?
– Хто головний герой його оповідань?
– Чим він вам сподобався?
– Усі, кому сподобався цей кумедний, добрий хлопчик, можуть прочитати оповідання “Пісенька” про нові пригоди Гугуце.