Урок розвитку мовлення за романом Сервантеса “Дон Кіхот”

Мета: формувати навички написання творчих робіт; розвивати зв’язне писемне мовлення учнів; уміння виражати свої літературні погляди, співвідносити їх із вивченим матеріалом; виховувати порядність і благородство школярів.

Обладнання: цитатний матеріал, необхідний для написання творчої роботи, додатки із планами творів.

Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення. Хід уроку

В години смутку й горя – я один. Але приходить добрий друг до мене – Сервантес. Він мої печалі й трени Пом’якшує. Життя й Природа – він.

Р. Даріо

І.

Мотивація навчальноїдіяльності.

•Презентація Теми уроку.

•Робота над епіграфом.

– З якого поетичного твору рядки, що стали епіграфом до нашого уроку? (“Сонет – Сервантесу ” Рубена Даріо, який звучав на попередньому уроці).

– Чи поділяєте ви з поетом ставлення до Сервантеса, його творчості?

-Чи готові ви поділитися у власному творі думками, які викликав у вас роман “Дон Кіхот”?

II. Робота над темою уроку.

•Презентація можливих варіантів тем творчих робіт.

Дорогами Дон Кіхота.” .

Дон Кіхот – вічний образ.

•Бесіда за запитаннями.

-Чи зрозуміле

вамформулювання тем творчих робіт?

-До написання твору на яку із тем ви готувалися вдома?

-З якими жанрами творчих робіт ви знайомі?

(Твір-опис, твір-роздум, твір-виклад).

-Яка із запропонованих тем передбачає написання твору-опису, яка – твору роздуму (твору-викладу)?

-Чи визначилися ви із темою та жанром твору?

-Сформулюйте основну думку своєї творчої роботи.

-Яку думку ви будете прагнути донести своїм твором?

-Якого висновку ви хочете дійти?

•Складання планів творчих робіт.

Можливі варіанти планів.

Дорогами Дон Кіхота

I. Дороги ужитті,

II. Подорож читачів сторінками роману.

1.Шлях Дон Кіхота до читача.

2.Ідеальні та реальні дороги утворі.

3.Куди ведутьдороги Дон Кіхота9

III. Слід Дон Кіхота у сьогоденні.

Дон Кіхот – вічний образ

I. Вічні образи в літературі.

II. Дон Кіхот – вічний образ.

1.Уособлення Дон Кіхотом людських чеснот.

2.Складність і неоднозначність образу Дон Кіхота.

3.Моє ставлення до Дон Кіхота,

III. Дон Кіхот в мистецьких творах різних часів.

•Перевірка відповідності цитатного матеріалу обраній темі творчої роботи.

•Написання чернеток творчих робіт.

•Перевірка вчителем чернеток.

III. Підбиття підсумків уроку.

•Надання вчителем рекомендацій щодо вдосконален

Ня творів: відповідність роботи темі:

-відповідність конструкцій речень обраному жанрутворчої роботи;

-влучність використання лексичних засобів;

-вилучення повторів, одноманітних синтаксичних конструкцій;

-вилучення слів, які не відповідають історичному колориту епохи;

-логічний зв’язок між частинами твору

Домашнє завдання. Дописати Твір. Підготувати виразне читання поетичних творів, присвячених В. Шекспіру(завданнядля мікрогрупи декламаторів). Далі буде.

Ольга Сутула, завідуюча Карлівським райметодкабінетом, Полтавська обл


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Урок розвитку мовлення за романом Сервантеса “Дон Кіхот”