Собор Паризької богоматері характеристика образу Есмеральди

Есмеральди – юна циганка-танцівниця в Парижі XV ст. Красуня і сирота, що не знає своїх батьків, вона по сюжету роману стає предметом пристрасті декількох чоловіків : боязкого поета Пьера Гренгуара, демонічного архідиякона Клода Фролло і виродка-дзвонаря Квазімодо. Проте вона сама байдужа до усіх трьом і цнотливо закохана в четвертого – нікчемного і легковажного Феба де Шатопера, красеня капітана королівських стрільців.

Неправдиво звинувачена в замаху на життя капітана, а також в чаклунстві і магії, вона засуджена судом до смерті; сміливі,

але розрізнені спроби врятувати дівчину кінець кінцем виявляються безплідними, і Есмеральда, в останню мить мати, що знову набула, – самітника, що кається, у якого її в дитинстві вкрали цигани, – кінчає життя на шибениці. Крихка і витончена Есмеральда (її ім’я означає “смарагдова”) – романтичний тип жертовної героїні.

Паризькі бродяги і обідранці, серед яких вона живе, шанують її як обрану істоту і роблять кровопролитний штурм собору Паризької богоматері, прагнучи виручити її з біди.

У їх грубому і жорстокому світі вона дивовижним чином зберігає чистоту і самовідданість характеру,

готовність по миттєвому душевному пориву прийти на допомогу незнайомій або навіть антипатичній людині: так, вона рятує Гренгуара від розправи в злодійському кварталі, вступивши з поетом у фіктивний брак, вона милосердно дає пити жахливому Квазімодо, який страждає у ганебного стовпа після покарання батогами за спробу її викрадення.

В той же час Есмеральда слабка і уразлива, легко стає жертвою своїх і чужих пристрастей; вона зворушливо і сліпо довіряє безсердечному Фебу де Шатоперу, шукаючи у нього захисту від усіх знегод, і з відразою відсахується від глибоко відданого їй Квазімодо; вона беззахисна проти машини паризької юстиції і королівської влади, що байдуже посилають її на смерть.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Собор Паризької богоматері характеристика образу Есмеральди