Символічний сенс зустрічі людей із янголом (за оповіданням Г. Маркеса “Стариган з крилами”)
Гарсіа Маркес відомий своїми творами в стилі “магічного реалізму”. Реалізм письменника у внутрішній правдивості. А щодо магії, то вона проявляється у символіці та міфологізації творів.
Яскравим прикладом “магічного реалізму” є Оповідання “Стариган з крилами”. Твір починається нібито зовсім прозаїчно. Внаслідок довготривалого дощу краби підповзають до будинків. В родині Пелайо хворіє дитина. Та раптом голова сім’ї помічає на подвір’ї дивну істоту, що виглядає як старий жебрак. Сусідка висловлює припущення, що це
Що ж до людей, то вони приходили, переслідуючи різні цілі: одні з простої цікавості та нудьги, інші хотіли, щоб він їх вилікував. Були й такі, що не вірили в існування неземних істот і всіляко перевіряли янгола. Якось прийшов священик Гонзага. Він намагався заговорити до янгола, але той не реагував на нього. Гонзага це сприйняв як неповагу і виказав сумнів в його янгольській сутності.
Приходив до янгола і лікар. Він з подивом сказав, що крила на стільки є природними в цьому організмі, що дивно, чому всі люди не мають крил. Це можна сприйняти як символічний натяк на те, що всі люди по своїй сутності близькі до янголів, але внаслідок гріховного способу життя втрачають свої крила.
Через деякий час інтерес до янгола у людей став зникати, адже він не виявляв бажання з ними спілкуватися. До того ж, в селище приїхав цирк, що демонстрував дівчину-павука. Вона з радістю йшла на контакт з людьми, та й ціна за її виступ була меншою, ніж у Пелайо. Про янгола згодом всі забули, родині Пелайо він відверто заважав, адже більше не приносив прибутку.
Зустріч людей з янголом має символічний сенс. В їхньому буденному житті раптово з’явилося диво – справжній янгол. Чи змогли люди оцінити це? На жаль, ні. Одні користувалися ним, другі виявляли пусту цікавість, а дехто відверто знущався. Як результат – янгол покинув селище. А люди так і не зрозуміли, що втратили шанс змінити життя.