Що забезпечить нам державна незалежність?

Державна незалежність нічого нам не забезпечить. Вона лишень може дати можливість побудови національної республіки. Це, у свою чергу, може надати українцеві статусу повноцінного громадянина своєї розвинутої країни.
У такому випадку державна незалежність має в собі ряд безцінних переваг Перш за все, вона несе особистісні права – соціальні й політичні. Вони надають можливості переміщення по всій землі, доступу до світового інформаційного простору, спілкування з людьми по всьому світу
У фінансовому плані це надає ініціативним людям

більшого потенціалу самореалізації, отримання універсальної освіти, ширших можливостей працевлаштування, перспективи кар’єрного росту.
Нарешті, незалежність дає змогу створення сучасної національної ідентичності й постійного її оновлення, тобто підтримує непідробний патріотизм, який дозволяв би людям любити свою країну, своє життя, залишаючись самими собою.
У цьому неоціненну послугу нам може надати досвід 1920-х років. Так настрої національно свідомої інтелігенції того часу передає діаспорний учений Григорій Костюк: “Ми були проти етнографізму як психологічної категорії українсько-культурного

й національно-політичного думання. Ніхто з нас тоді ніколи не носив вишитих сорочок. (…) Наші товаришки-студентки ніколи не прикрашували дівочу вроду вишивками і плахтами. (…) Модерну індустріальну Україну ми вбачали й любили в чисто україномовній масі студентів політехніки, медиків, математиків, фізиків, металургів, що виходять в життя, заповнюють керівні господарчі та індустріальні центри й установи. (…) Ми мріяли про нашу українську авіацію. (…) Ми були горді нашою київською оперою… Ми захоплювалися Довженком, бо він геніально започаткував добу українського кінофільмового мистецтва і надав йому глибоко національного характеру. Ми ідеалізували (театр) “Березіль””.
Тож працюймо й завтра чекаймо на успіх.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Що забезпечить нам державна незалежність?

Categories: Твори з літератури

Links