“Що таке скаути”

Скаути – це представники міжнародного молодіжного неполітичного руху, метою якого є підтримка молоді в її духовному, розумовому і фізичному розвитку для того, щоб вона могла відігравати суттєву роль у житті сучасного суспільства. Датою створення скаутського руху вважається далекий 1907 рік, коли генерал британської армії Роберт Бейден-Пауєл організував на острові Браунсі перший табір скаутів. Завдяки досвіду, який отримав генерал від спілкування з молоддю на тому острові, керівник нового руху склав основні принципи діяльності скаутів.

Ці принципи він виклав у своїй книзі, яка й досі залишається основоположною для ведення скаутської роботи. Протягом першої половини минулого століття скаутський рух швидко поширився по всьому світу, а щоб якнайкраще і повніше відповідати потребам молоді різного віку, за декілька років скаутський рух розподілився на три вікові групи.

Скаутський рух у своїй основі використовує власні методи виховання, основою яких сьогодні стала програма неформальної освіти молоді, дія якої акцентує увагу на наданні практичного досвіду у різних сферах життя людини. Це таборування, водні види спорту, гарне знання лісу, піші походи

по рідному краю, заняття альпінізмом та різними видами спорту. Основною зовнішньою рисою, за допомогою якої завжди можна впізнати скаута – це його помітна уніформа або однострій.

На сьогоднішній час до скаутського руху приєдналося більше сорока мільйонів первинних організацій майже в трьохстах країнах світу. Найбільшою міжнародною організацією, до якої належать більшість скаутських об’єднань різних країн є Всесвітня організація скаутського руху. Наша країна у Всесвітній організації скаутського руху представлена Національною організацією скаутів України. Це всеукраїнська молодіжна громадська організація, яку було засновано у 2007 році. Національна організація скаутів України складається з трьох найбільших скаутських організацій України – Всеукраїнської молодіжної організації “Пласт – Національна скаутська організація України”, Всеукраїнської молодіжної організації “СПОК” та Всеукраїнської організації “СІЧ”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


“Що таке скаути”

Categories: Твори на задані теми

Links