“Що таке свобода для людини? За твором “Крихітка Цахес на прізвисько Циннобер”

Категорія свободи завжди була надзвичайно привабливою для будь-якої людини, кожен з нас прагне бути вільним. Більш того, останнім часом ми бачимо, наскільки ефективно вдається багатьом людям у владі маніпулювати цією категорією, спокушаючи звичайних людей на різні вчинки. Маніпулювати свободою дуже просто, тому що ця категорія є розмитою і не до кінця зрозумілою людьми. Питання свободи розглядалося у багатьох творах, одним з таких є “Крихітка Цахес на прізвисько Циннобер”.

Однак питання свободи саме в цьому творі не можна називати

ключовим. Щоб зрозуміти, в чому саме воно полягає, потрібно добре подумати. Наприклад, пошукати приклади того, що свобода обмежувалася або скорочувалася для героїв цього твору, де вони відчували брак свободи. Я думаю, що головним аспектом свободи в даному творі була поведінка головного героя і тих, хто його оточував. Слід нагадати, що крихітка Цахес був страшним виродком, але багатьом людям навколо він представлявся дуже красивим і розумним, тому що до цього фея впровадила йому кілька чарівних волосин. Після цього все перевернулося з ніг на голову і страшного виродка стали вважати видатною людиною. Природно, що це зовсім

ненормально.

Сам Крихітка Цахес, хоч він і користувався всіма перевагами свого стану, ніяк не міг вважатися і називатися вільною людиною. Тому є безліч причин. Я думаю, що його життя цілком могло скластися краще, якщо б у нього не було цієї уявної привабливості і розуму. Людині живеться набагато краще, якщо її сприймають такою, якою вона є. Їй не доводиться прикидатися і робити вигляд, вона може бути природною, безпосередньою, щирою і, отже, щасливою. Але Крихітка Цахес був позбавлений усього цього. В певний момент у людей, які його оточували, впала полуда з очей. Вони побачили, як довго помилялися, вважаючи Цахеса красивим і розумним. Після розуміння всієї ситуації вони просто вбили виродка. Якби Цахес був собою, він був би вільним, а цієї страшної розправи над ним можна було б уникнути.

Практично те ж саме можна сказати і про людей, які оточували Цахеса. Вони не були по-справжньому вільними, нехай в цьому і практично не було їх вини. Якщо б вони були вільними, вони б бачили Цахеса таким, яким він насправді був, і не відчували себе обдуреними згодом. Підбиваючи підсумки усього цього, я можу сказати, що вільна людина повинна мати можливість бачити світ таким, яким він дійсно є, а також показувати всьому світу себе справжнім, а не прикидатися або робити вигляд яким-небудь чином. Як мені здається, саме в цьому і криється свобода для людини в розумінні цього твору.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


“Що таке свобода для людини? За твором “Крихітка Цахес на прізвисько Циннобер”

Categories: Твори на задані теми

Links