Що дають сучасному читачеві твори про далеке минуле?
Без минулого нема майбутнього. З цим висловом важко не погодитися. Чи може існувати народ та держава без знання про своє минуле? Звичайно, ні.
Про далеке минуле ми дізнаємось із літописів, розповідей, архітектурних та речових пам’яток. А також пісень, які прийшли до нас тисячу, дві тисячі років тому, несучи у собі героїчний дух перемог та поразок.
Візьмемо, наприклад, “Слово про похід Ігорів”. Це чудовий твір, який по-справжньому передає подих тих часів. Читаючи цей твір, немов поринаєш у давні часи Русі і на собі відчуваєш страхи
А які були сміливі, відважні та відчайдушні козаки, як чудово описуються українські жінки, побут селян.
А пісні українські? Які вони мелодійні, сумні чи радісні. Можна навіть сказати, що Україна без своїх народних пісень – не Україна! Пісня споконвіку лунає в нашому краї та в серцях українців. Усі події, сумні чи веселі, урочисті чи ні, завжди супроводжувала щира українська пісня.
Тільки знаючи історію минулого свого народу, ми можемо рухатися вперед, створюючи нову історію. І можливо, через
Взагалі, читаючи твори минулого, ми навчаємось. Адже події тих часів надихають нас на героїчні вчинки, дають можливість переосмислити своє життя, заповнити його патріотизмом і любов’ю до рідного краю та народу.