Російська Федерація багатонаціональна держава
Російська Федерація – багатонаціональна держава. На її території проживає більше130 націй і народностей, що розрізняються по мові, культурі, особливостям побуту, але тісно зв’язаних між собою спільністю історичних доль. Самими численними є росіяни й татари, але до складу населення входять представники й так званих малих народів (менш 1000 чоловік) – алеути, орочи й т. д.
Мова – сама стійка ознака народу, саме він покладений в основу національного розподілу. Жителі Росії говорять більш ніж на 150 мовах. Всі мови рівноправні, але мовою
Споконвіку російські області в Росії – це території Європейської Півночі, Северо – Заходу, центральних районів Росії. Росіяни переважають також на Уралі, півдні Сибіру й Далекого Сходу.
Для окремих територій Росії характерний строкатий національний склад – це Поволжя, Північний Кавказ, Гірський Алтай, Хакасия, Бурятія, Якутія.
Рассредоточенность народів по території країни, загальна їхня перемішаність роблять майже неможливим виділення однорідних в етнічному відношенні території. Тому важливим принципом державного устрою Росії є рівноправність всіх націй.
Національна ознака покладена в основу політико-адміністративного розподілу країни, всі великі народи мають свої національно-територіальні утворення, що є суб’єктами Федерації. Однак представники різних народів проживають не тільки в межах своїх республік, областей і країв, але й за їхніми межами. Особливо багатонаціональне населення великих міст.