Роман М. Булгакова “Майстер і Маргарита”

Також можна помітити, що саме трояндами оточена Маргарита на Великому балу у Сатани (роман М. Булгакова ” Майстер і Маргарита “): “Кровавая мантия сменилась другою – густой, прозрачной, розоватой, и у Маргариты закружилась голова от розового масла.” “Маргарита и не помнит, кто сшил ей из лепестков бледной розы туфли, и как эти туфли сами собой застегнулись золотыми пряжками.” “В следующем зале не было колонн, вместо них стояли стены красных, розовых, молочнобелых роз…”

Смислове навантаження цієї символіки дуже схоже

з казкою Андерсена, тому що тут ми теж можемо говорити про такі тлумачення символу троянди:

-краса і жіночність героїні;

-чистота її почуття і готовність долати перешкоди для блага дорогої людини;

-сила особистості героїні: і Герда, і Маргарита переживають багато випробувань і зазнають багато страждань, але зустрічають їх сміливо, з гідністю.

Однак, незважаючи на цю схожість, варто зазначити, що між героїнями двох вищезазначених творів є і суттєві відмінності. Герда – невинна дівчинка, і її шлях до Кая – це шлях дорослішання, переходу від дитинства др юності. А Маргарита – вже зріла жінка, її Кохання і її шлях – це кохання і шлях дорослої людини, і пезною мірою людини грішної (заміжня жінка, вона полишає чоловіка заради коханого, що несумісно з біблійними законами; повертає їй молодість і здійснює її мрії Сатана (Воланд)).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Роман М. Булгакова “Майстер і Маргарита”