“Роль персько-таджицької поезії у моєму житті”

Будь-який літературний твір здатний зацікавити, залучити і вразити певну категорію читачів, адже людей дійсно багато і їх літературні смаки можуть суттєво відрізнятися. Те ж можна сказати і про літературні епохи і види поезії різних народів. Всесвітній літературі добре знайомий жанр персько-таджицької поезії, він викликає певний й сильній інтерес і особисто у мене.

В будь-якій поезії мене найбільше цікавить те, яким чином поети описують навколишню їх дійсність. Для історичного періоду часу розвитку персько-таджицької поезії характерні

деякі особливості, зокрема, примітно, що період цей настав під час не настільки хорошої розвиненості ісламу, тобто поети не використовували релігійні мотиви в настільки обширній манері. Це дозволяє познайомитися насамперед з об’єктивними фактами життям людей, суспільства, а не з їх віруваннями та релігійними переконаннями. При цьому слід відзначити, що ці особливості є досить цікавими та навіть вражаючими в деяких випадках.

Особисто мені було дуже цікаво простежити за тим, як поети того часу, зокрема, Абу Шакура Балх, Рудакі, Абу-ль-Хасана Кісаі, а також Дакікі просували в маси ідею справедливості і

ідеї, що мають гуманістичний характеру. Філософія цих поетів йшла корінням у минуле і прагнула відроджувати ідеї, які панували на цих територіях раніше, а саме героїчні мотиви і народні традиції у комбінації з елементами фольклору. Говорячи про конкретний зміст персько-таджицької поезії можна відзначити, що вірші в основному складаються з двох головних складових – філософський зміст на тлі побуту тогочасного суспільства, а також мистецтво каліграфії. Каліграфічна діяльність персько-таджицьких поетів досить цікава і являє собою чи не окрему галузь мистецтва, гідну ретельного і уважного вивчення.

Мій інтерес до персько-таджицької поезії в пов’язаний також і з тим, якою державою є сучасний Іран, що є історичним послідовником стародавньої Персії. Як відомо, сьогодні Іран – одна з найбільших релігійних держав світу, його основною релігією є іслам. Мистецтво сучасного Ірану, включаючи його поезію, зверху до низу пронизано релігійними мотивами. На тлі цього дуже цікаво знайомитися з більш давніми джерелами мистецтва цієї країни, зокрема, з персько-таджицької поезією. Роблячи це, можна чітко усвідомити і побачити грань між цією країною тоді і зараз.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Роль персько-таджицької поезії у моєму житті”