Роберт Льюїс Стівенсон. “Вересовий трунок”

Уславлення подвигу в непримиренній боротьбі з іноземними загарбниками. Фольклорні елементи у творі. Шотландія… ії краса вражає кожного бескидами із вічнозеленими соснами, кремезними дубами, мальовничими озерами, і саме цей край дав світові багато відомих митців. Серед них письменник Роберт Льюїс Стівенсон. Відомий прозаїк і поет народився у заможній сім’ї. Доля обділила його здоров’ям. Прикутий хворобою до ліжка, Стівенсон багато читав. Він прожив коротке життя, але намагався, попри свою хворобу, зробити його цікавим і насиченим.

Писав чудові вірші, їздив верхи, плавав на човні, складав молитви для місцевих жителів.

Пикти – найдавніший з відомих народів, що населяли Шотландію. У шотландському фольклорі пикти часто постають темношкірою расою, невеликими на зріст. У V ст. в Шотландію з Ірландії прийшли завойовники – скоти, а з півдня – англосакси. До IX ст., після тривалих воєн, вони знищили або підкорили пиктів, і ті припинили своє існування як окремий народ.

Вересовий ель (пиво), поза сумнівом, – найстаріша пивоварна спадщина Шотландії. Історія приготування вересового трунку має стародавню традицію. Під час археологічних

розкопок на шотландському острові Рум були виявлені черепки епохи неоліту, датовані приблизно 2 000 років до н. е., на яких були знайдені сліди пінного напою, що містять верес. Набагато пізніше, приблизно 100 років до н. е., було відомо, що кельти готували відвар із квітів вересу і меду, але найбагатша спадщина з виготовлення вересового елю стосується часів, коли Шотландія називалася Країною пиктів. Верес – вічнозелений низький кущ з дрібним і численним листям і ліловорожевими квітами. Трунок – напій.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Роберт Льюїс Стівенсон. “Вересовий трунок”