РЕДЬЯРД КІПЛІНГ (1865-1936) – МИСТЕЦТВО БУТИ ЛЮДИНОЮ
МИСТЕЦТВО БУТИ ЛЮДИНОЮ
РЕДЬЯРД КІПЛІНГ (1865-1936)
Джозеф Редьярд Кіплінг народився в родині англійців, які покинули батьківщину ще до його народження і поселилися в індійському місті Бомбеї. Колоніальна Індія була єдиною країною, яку хлопчик вважав рідною. Але що то була за країна! Джунглі починалися мало не за вікном. На вулицях можна було побачити мавп, а вночі, прокинувшись, дослухатися до криків диких тварин.
Та радощі дитинства скоро закінчилися: батьки вирішили віддати хлопчика до закритого навчального закладу в Англії, у якому,
Отримавши освіту, Кіплінг повертається до колоніальної Індії. Тут він працює у місцевій газеті й час від часу надсилає до Англії свої перші твори. Коли на батьківщині були надруковані його “Прості оповідання з гір”, прийшла й слава майстра короткої епічної форми. Невеличкі прозові тексти Кіплінга розкривали перед читачем не тільки екзотичні краї, а й незвичайної сили людські характери. У текстах Кіплінга відчувалася свобода, мудрість, усвідомлення
Переїхавши до Сполучених Штатів Америки, Кіплінг на замовлення дитячого журналу пише історії, у яких головною дійовою особою виступає добре відомий нам Мауглі. Так з’явилася славнозвісна “Книга джунглів”. Слава Кіплінга-письменника росте. Через кілька років він знову повертається до Європи, друкується в британській пресі. Письменник вважав, що у житті перемагає той, хто ніколи не показує своїх сліз, вірить у себе і зберігає вірність своїм переконанням. На відміну від заповіту середньовічного поета Франсуа Війона, вірш Дж. Р. Кіплінга “Якщо…” звучить серйозно і виважено.
Поет зберігає форму балади (вісім рядків, що завершуються рефреном, прикінцеве звертання до того, кому адресоване послання), але насичує зміст ідеєю сильної особистості.
Анафора (грец. anaphero – піднесення)- єдинопочаток, одна з риторичних фігур, уживаний на початку віршованих рядків звуковий, лексичний повтор чи повторення протягом усього твору або його частини синтаксичних особливостей чи строфи. Виконує важливу композиційну роль об’єднання.
Запитання
– Назви основні етапи творчої біографії письменника.
– Які теми є основними в його творчості? Як вплинуло на творчість письменника життя в колоніальній Індії?