Поясніть, як у драмі Фрідріха Шиллера “Вільгельм Телль’ втілюються просвітницькі ідеї
У п’єсі Шиллера “Вільгельм Телль” зображені події національно-визвольної боротьби швейцарців проти австрійського свавілля. Головний герой – Вільгельм Телль – стрілець, який убив австрійського намісника, ландфохта.
Під час написання твору Шиллером, у Європі панували ідеї просвітництва, які сформували сьогоднішні права людини. Основними з них були: ідея раціональності, тобто, великих можливостей людського розуму, а також ідея гуманізму. Під останньою розуміється утвердження цінності кожної людської особистості незалежно
А відтак, у драмі голосно звучить ідея соціальної рівності всіх людей, в тому числі утвердження свободи, національної самобутності народів, які дотепер вважалися “другорядними” в імперіях.
Герої “Вільгельма Телля” – це поселяни, які відстоюють ідеали Просвітництва. Незважаючи на те, що вони прості люди, поселяни не схиляються перед знущанням імперських намісників. Вони поводять себе
Вільгельм Телль – “народний герой”, людина, незалежна в своїх думках та вчинках, мужня та смілива, волелюбна, як і його побратими. У драмі він уособлює сам народ, говорить його голосом. Часи Просвітництва характеризувалися також тим, що похитнулася дотеперішня сакральна повага до аристократів, представників влади та імперії. Це повністю відображено у творі Шиллера. “Священність” державної влади поступилася “народному духу”.