Відповіді до теми: Ф. Шіллер “Вільгельм Телль”

1. Чому твір “Вільгельм Телль” названо народною драмою?

Драма Ф. Шіллера розповідає про один із найдраматичніших епізодів бороть­би швейцарців за свободу від поневолювачів. У драмі є колективний герой – на­род, тому твір “Вільгельм Телль” назвали народною драмою. У ньому змальовані і широкі народні маси, і образи народних ватажків.

2. Де відбуваються події драми “Вільгельм Телль” ?

У Швейцарії, на скелястому березі Фірвальдштетського озера проти містечка ІІІвіц, у замку барона Аттінгаузена, на подвір’ї будинку

Вільгельма Телля та ін.

3. Назвіть головних героїв драми.

Це простий селянин-кантоніст з Урі Вільгельм Телль. Його дружина Гедвіга, імперський намісник Герман Геслер.

4. Хто з героїв із народу на початку драми закликає кантоністів до боротьби із за­гарбниками?

Селянин Мельхталь, який кидає заклик руйнувати замки тиранів: “Якшо ж один я залишусь, а всі Від страху за свої стада й хатини, Зігнете шиї під ярмом гирана, Тоді я скличу в горах пастухів І там під вільним дахом неба, де Бадьорий мужній дух і серце чисте, Я розкажу про злочини мерзенні…”

5. Чому Мельхта/іь стає на шлях боротьби?

Він

прагне помститися за засліпленого батька: “…мене Одчаю біль жорстокий спонукає, Що міг би й скель розчулити каміння…”

6. Як поводиться Вшьгельм Телль?

Він спочатку відмовляється від будь-яких дій, вважаючи, що війна не зачепить його у своїй домівці: “Хто вправний, обережний і обачний, На Бога лиш надієть­ся й на себе, Той всяке лихо легко переборе…” Та він народжений для звитяги, бо сам каже дружині: “Я не родився пастухом, – Я іншої мети невтомно прагну Й тоді лиш маю втіху від життя. Коли щодня борюсь і здобуваю…”

7. Як поводиться Гедвіга у драмі “Выьгельм Телль”?

Дружина Вільгельма Телля Гедвіга закликає його бути обережним, подумати про жінку та дітей, не втручатися у бійки, залишатися удома. Її аргумент: “Ти всім готов служити й помагати. Тобі ж ніхто в біді не допоможе…”

8. Як поводиться Берта фон Брунек?

Вона, заможна пані, закликає до боротьби із поневолювачами: “Хіба в людей є щось миліше за вітчизну? Чи є для серця щирого щось краще, Ніж бути безне­винних оборонцем І захищать пригнічених права?” їй прикро, що Руденц зраджує своєму народові: “Ви про любов говорите і вірність, А свій обов’язок готові зра­дить? Раб Австрії, що ворогам продався, Лихим гнобителям свого народу?… А ви, кому природа й честь велять, його по-рицарськи обороняти, Ви кинули його і пе­ребігли до ворогів – кувать йому кайдани!..” Берта вважає, що боротьба за бать­ківщину є найсвятіший обов’язок людини: “І знай, боротись За рідний край – це битись за любов. Усім один загрожує нам ворог, одна й свобода визволить усіх!..”

9. Який випадок змушує Вільгельма Телля боротися із загарбниками?

Коли ландфогт Геслер змушує його стріляти з лука у яблуко, яке він звелів по­класти на голову його сина Вальтера: “Убивцем стати рідної дитини! Нема дітей у вас, – вам не збагнуть, що серце батькове переживає!…” Після пострілу він каже

Геслеру: “Стрілою я цією вбив би вас, Якби улучив я в свою дитину, – не схибив би тоді я вже напевно…”

10. Якими словами закінчується драма “Вільгельм Телль”?

Весь народ тричі вигукує: “Свобода!”, “Свобода!”, “Свобода!” – і це найголов­ніше враження, з яким глядач вийде з глядацької зали.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Відповіді до теми: Ф. Шіллер “Вільгельм Телль”

Categories: Шкільні твори

Links