Пошуки міцних сімейних стосунків у романі Л. Толстого “Анна Кареніна”
І. Головна думка роману Л. Толстого “Анна Кареніна”. (Толстой зазначав, що головною для нього у романі “Анна Кареніна” була “думка сімейна”.)
ІІ. Дослідження причин нещастя та щастя сімейного життя.
1. Формування шлюбних пар у вищому світі. (Шлюби в більшості випадків братися з розрахунку: наречений із зубожілого роду сватався до нареченої із знаті з багатим посагом, і навпаки – бідна дівчина йшла заміж за багатого чоловіка. Часто-густо долю молодих вирішували їхні батьки. Про почуття у таких випадках не йшлося.)
2.
3.
4. Вибір Доллі на користь обов’язку. (У родині брата Анни – Стіви Облон – ського – між подружжям теж немає злагоди. Стіва постійно зраджує дружину, яка навіть збиралася покинути його, та почуття обов’язку перед дітьми і страх залишитися самій змусили Доллі змінити своє рішення. Але і після примирення у родині Облонських залишилося відчуття нещирості. А де нещирість – там щастя немає.)
5. Родинне життя Левіних. (Єдина міцна родина у романі – Левіни. Костянтин і Кіті побраіися, кохаючи одне одного. У період закоханості їхні душі наташтовані однаково: недарма Кіті за початковими буквами розгадала все, що хотів їй написати Левін. З часом на зміну ніжним почуттям прийшли взаємоповага, підтримка, розуміння потреб іншого. Костянтин і Кіті не уявляють життя одне без одного.)
ІІІ. Висновок. (Родинне щастя можливе лише там, де члени сім’ї, пов’язані духовно складають єдине ціле. Я гадаю, що в родині Левіних завжди пануватиме щастя, бо Кіті обожнює свого чоловіка і всією душею переймається його справами, а сам Левін господарює так, щоб його син подякував йому, як він сам подякував своєму дідові.)