Подвиг – Твір-роздум з елементами цитування

Що таке подвиг? Заглянемо у словник: важлива своїм значенням дія; вчинок, здійснюваний у важких, небезпечних умовах; героїчний, самовідданий вчинок; самовіддана діяльність, поведінка, викликана глибоким почуттям; пригоди, витівки.
Що ж примушує людину зробити подвиг? Я вважаю, що ніщо не може примусити людину здійснювати подвиг. Це внутрішній порив душі – врятувати іншу людину: дитину, старого, жінку. У момент серйозної небезпеки навряд чи є час міркувати довго. У долі секунди, які у людини єна роздум, спрацьовує підсвідомість. А підсвідомість

– це спресований досвід попередніх поколінь, виховання, моральні принципи, за якими живе людина, власний життєвий досвід. Спрямованість душі не на себе, а на інших, мені здається, і грає вирішальну роль в здатності людини зробити подвиг.
Моя мама вважає, що подвиг – це, коли людина, жертвуючи своїм життям, рятує інших. А тато думає, що подвиг – це коли відчуття любові до Батьківщини, сім’ї і просто дорогих людей, заглушає в тобі відчуття страху, болі і думки про смерть і штовхає тебе на сміливі вчинки, при цьому не замислюючись про наслідки, які можуть трапитися з тобою!
Можливо, ви чули знаменитий
вираз “Геркулесова праця “. Звідки ж воно узялося? Геркулес (Геракл) – в грецькій міфології герой, син Зевса і смертної жінки Алкмени. Зробив знамениті дванадцять подвигів: задушив немейського лева, убив Лернійську гідру, очистив авгієві конюшні та інші. На згадку про свої мандри Геракл поставив “Геркулесові стовпи”. Так у давнину називали дві скелі на протилежних берегах Гібралтарської протоки. Стовпи ці вважалися “краєм світу, за яким немає далі шляху. Тому вислів “дійти до Геркулесових стовпів” почало уживатися в значенні: дійти до межі чого-небудь, до крайньої точки. Ім’я ж самого Геракла стало прозивним для людини, що володіє великою фізичною силою. Вимлів “геркулесова праця” уживається, коли говорять про яку-небудь справу, що вимагає незвичайних зусиль.
Є також розхожий вираз: “подвиг Гастело”. Нам віддалено зрозуміло, що мова йде про, подвиг, здійснений під час війни, але що Гастело зробив героїчного? Виявляється, 6 червня 1941 року, на самому початку війни, протягом всього дня 3-й корпус бомбардировочної авіації завдавав ударів по супротивникові. Військові дії відбувалися в Білорусії, в районі Радошковічи – Молодечино поблизу села Декшани. 207-й авіаційний полк виконував другий за день бойовий виліт. У складі полку були два літаки. Екіпаж Миколи Гастелло складався з чотирьох чоловік. Про другий літак мало що відоме. Опісля трохи більше години після початку польоту з висоти була виявлена колона ворожої бойової техніки. На базу повернувся тільки один літак, пілотований лейтенантом Воробйовим. Після прибуття він і штурман подали рапорт, в якому описали подвиг командира Гастелло і його екіпажа. За їх словами, підбитий літак врізався в колону вражої бронетехніки, і могутнім вибухом була знищена її основна частина.
Значить, можна сміливо сказати, що подвиг – це героїчний вчинок людини. Здійснюючи подвиг, чоловік проявляє сміливість, самовідданість, іноді любов. Подвиг – це в якійсь мірі готовність пожертвувати собою ради близької людини, Батьківщини і так далі. Хотілося б, щоб всі ми були на це здатні!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Подвиг – Твір-роздум з елементами цитування