Що таке подвиг? Добуток-Роздум з елементами цитування

Заглянемо В словник: важливе своїм значенням дія; учинок, здійснювана у важких, небезпечних умовах; героїчний, самовідданий учинок; самовіддана діяльність, поводження, викликане глибоким почуттям; пригоди, витівки. Що ж примушує людину зробити подвиг? Я вважаю, що ніщо не може примусити людину здійснювати подвиг. Це внутрішній порив душі – урятувати Іншої людини: дитини, стару, жінку. У момент серйозної небезпеки навряд чи ми можемо міркувати довго. У долі секунди, які в людини є на роздум, спрацьовує підсвідомість. А підсвідомість – це спресований

досвід попередніх поколінь, моральні принципи, за яких живе людина, власний життєвий досвід. Спрямованість душі не на себе, а на інші, мені здається, і відіграє вирішальну роль у здатності людини зробити подвиг.

Моя мама вважає, що подвиг – це, коли людина, жертвуючи своїм життям, рятує інших.

А батько думає, що подвиг – це коли відчуття любові до Батьківщини, сім’ї просто дорогих людей, заглушає в тобі відчуття страху, болю й думки про смерть і штовхає тебе на сміливі вчинки, при цьому не замислюючись про наслідки, які Можуть трапитися з тобою!

Можливо, ви чули знамените вираження “Геркулесова

робота [подвиг]”. Звідки воно узялося? Геркулес (Геракл) – у грецькій міфології герой, син Зевса й смертної жінки Алкмены. Зробив знамениті Дванадцять подвигів. На пам’ять про свої мандри Геракл поставили “Геркулесові стовпи”. Так у давнину називали дві скелі на протилежних берегах Гібралтарської протоки. Стовпи ці вважалися “краєм миру, за яким немає далі шляхи. Вираження “дійти до Геркулесовым стовпів” означало: дійти до границі чого-небудь, до крайньої крапки. Ім’я ж самого Геракла стало загальним для людини, що володіє великою фізичною силою. Вираження “геркулесова робота” уживається, коли говорять про яку-небудь справу, що вимагає незвичайних зусиль.

Є також розхоже вираження: “подвиг Гастело”. Нам віддалено зрозуміло, що Мова йде про подвиг, здійсненому під час війни, але що Гастелло зробив героїчного? Виявляється, 6 червня 1941 року, на самому початку війни, протягом усього 3 дні корпус бомбардувальної авіації наносив удари по ворогу. Воєнні дії відбувалися в Білорусії, у районі Радошковичи – Молодечино біля села Декшаны. 207-і авіаційний полк виконував другий за день бойовий виліт. У складі полку були два літаки. Екіпаж Миколи Гастелло складався із чотирьох чоловіків. Про другий літак мало що відомо. Після трохи більше години після початку польоту з висоти була виявлена колона ворожої бойової техніки. На базу вернувся тільки один літак, пілотований лейтенантом Воробйовим. Після прибуття він і штурман подали рапорт, у якому описали подвиг командира Гастелло і його екіпажа. За їхнім словами, підбитий літак порізався в колону ворожої бронетехніки, і могутнім вибухом була знищена її основна частина.

Значить, можна сміло сказати, що подвиг – це героїчний учинок людини. Здійснюючи подвиг, людина проявляє сміливість, самовідданість. Іноді любов. Подвиг – це якоюсь мірою готовність пожертвувати собою заради близької людини, Батьківщини й так далі. Хотілося б, щоб всі ми були на це здатно!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Що таке подвиг? Добуток-Роздум з елементами цитування

Categories: Нові твори

Links