ПЛАНИ – Я І СВІТ
Я І СВІТ
ПЛАНИ
З лиця води не пити (В. Винниченко “Федько-халамидник”)
1.Два товариші. (Неможливо залишитись байдужими до долі маленького Федька. Два хлопчики такі різні. Толя – чистенький, охайний, ввічливий, завжди слухається батьків. І розбишака Федько – бешкетник, задерун, від якого завжди батьки мають неприємні сюрпризи.)
2.Яка людина, такі і вчинки. (Хлопчики відрізняються не тільки зовні. Bнутрішньо це два протилежні полюси – добро і зло, відданість і зрада, чесність і брехня. Толя настільки ж, наскільки чистенький
3.Справжній товариш. (Федько виявився справжнім товаришем, чесним, спроможним витримати тортури за свого друга. І отримав смерть за те, що врятував Толю. Жорстокого, підлабузного нікчему. Чи варто віддати життя за такого “друга”?)
Внутрішня краса людини (С. Черкасенко “Маленький горбань”)
1.Змінені цінності. (У наші часи люди-перестали бачити
2.Красива зовнішність – не запорука краси душевної. (Вродлива людина не обов’язково буде такою і в душі. Душа її може бути чорною та порожньою, як та печера з твердого каменя.)
3.Умій бачити справжню красу. (Буває і навпаки: людина-каліка з чистою, доброю, вдячною Душею. Не всі розуміють її красу та насміхаються з неї, поводячись не як люди, а як тварини. Але душа такої людини може бути схожа на чисте скло, повна доброти і щирості, як у маленького горбаня з однойменного оповідання. Така людина отримала від Бога інший дар – доброти та співчутливості. Це є врода душі, таким скарбом володіє далеко не кожний.)