ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РІК

Мета: систематизувати й узагальнити знання учнів, здобуті протягом року; удосконалювати навички свідомого виразного читання; збагачувати словниковий запас; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення, спостережливість, уяву і фантазію; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

Урок почнемо без зупинки

Ми із мовної розминки

1. Вправи для розвитку артикуляції

– Зробити повний вдих і видих носом.

– Вимовляти голосні звуки без голосу.

– Міцно закрити

рот. Язиком торкатися то лівої, то правої щоки.

– Голосно цокати язиком.

2. Робота над скоромовкою

Гусениця в лісочку

Гріла спину на грибочку,

Сонце гаряче пекло,

Їй голівку напекло.

Їй зроблю, коли навчусь

Із газети я картуз.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра “Хто краще?”

Конкурс на кращу гумористичну розповідь зі свого життя.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні ми проведемо підсумковий урок. Пригадаємо твори, які вивчали протягом року, зустрінемося з нашими улюбленими героями.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ

І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра “Відгадай, якого народу казка”

“Сильний лев і маленьке мишеня”

Білоруська казка

“Чарівний каптур”

Болгарська казка

“Синя Свита Навиворіт Пошита”

Бірманська казка

“Як серед птахів виникла дружба”

Японська казка

2. Тест “Що з двох правильне?”

1. “Їжак та Заєць” – це:

А) чарівна казка;

Б) казка про тварин.

2. Автор “Казки про рибака та рибку” – це:

А) О. С. Пушкин;

Б) І. Я. Франко.

3. Захаріас Топеліус – це:

А) білоруський письменник;

Б) фінський письменник.

4. Твір, призначений для постановки на сцені,- це:

А) байка;

Б) п’єса.

5. “Лада прекрасна” – це:

А) казка;

Б) легенда.

6. “Горбоконик” – це:

А) народна казка;

Б) літературна казка.

Фізкультхвилинка

3. Гра “Угадай твір”

– За описом визначте персонажа й укажіть, з якого він твору.

– Легка й прозора, як світле марево, купалася вона в сонячному промінні, зодягалася в квітки польовії. (Іван Липа “Лада Прекрасна”)

– В них носи – смішні, червоні,

І хода у них чудна.

Але ти не бійся, доню,

Як побачиш їх з вікна.

(Ірина Жиленко “Вечір гномів”)

– Але хто це там клопочеться,

Зранку-ранечку тупочеться –

Прибирає, варить їсти,

Там – з грибами, там – до тіста…

(Володимир Коломієць “Сиве сонечко”)

4. Гра “Відновіть”

– Прочитайте ім’я та прізвище письменника й назву його твору.

– Вс..в..л..д Н..ст..йк.. “Пр..ст.. ..л..сь др..г”.

(Всеволод Нестайко “Просто Олесь друг”)

– О..ег Б..ц..нь “А..ст..и”

(Олег Буцень “Айстри”)

– Г..и..ір Т..т..нн..к “..у..ля”

(Григір Тютюнник “Бушля”)

5. Гра “Пригадай вірш і його автора”

– І скільки пориву в розміренім цокоті

Копит за вікном, у розгоні саней…

А в хаті наш батько сідає на покуті,

І ми за столом, ціла купа дітей.

(Дмитро Білоус “Щедрий вечір”)

– Я домчав-таки до хати –

Дощ не зміг мене піймати.

І тому зі злості в шибку

Барабанив швидко-швидко.

(Петро Осадчук “Стежка”)

6. Гра “Хто краще?”

Конкурс на краще виразне читання улюбленого вірша з пам’яті.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

– Що вам найбільше запам’яталося?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РІК