Переказ – виклад за романом Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”

“Тільки сміливим підкоряються моря”. Головний герой роману “П’ятнадцятирічний капітан” – Дік Сенд. Він був сиротою, вирiс у дитячому будинку. Хлопчик був дуже обдарованою. У чотири роки він навчився читати, писати і рахувати. Ще змалку його вабило море. У вісім років він пішов юнгою на корабель, який плавав у південних морях. Тут він став вчитися моряцького ремесла. Офіцери охоче ділилися своїми знаннями і досвідом із допитливим, здібним хлопчиком. З часом капітан Халл познайомив відважного хлопчика-з каліфорнійським судновласником

Джеймсом Уелдоном. Тієї зацікавився сиротою і віддав Діка до школи в Сан-Франциско. У школі Дік особливо захоплювався географією та історією подорожей. На китобійної шхуні “Пілігрим” Дік був матросом. Адже справжній моряк повинен добре знати і китобійний промисел. Дік був щасливий, що відправився в плавання на судні свого благодійника Джеймса Уелдона. Кораблем командував його покровитель капітан Халл. Робота моряка підготувала хлопчика до життєвої боротьби.

У п’ятнадцять років він вже міг брати на себе відповідальність і задоволений до кінця свої задуми. На борту “Пілігрима” також

перебували місіс Уелдон, і її, маленький син Джек, кузен Бенедикт. Пізніше у відкритому океані на уламках судна “Пілігрим” підібрав п’ятьох негрів. Приємна життя на шхуні перервав трагічний випадок. Капітан Халл, боцман і матроси загинули під час полювання на кита. На борту “Пілігрима” залишився лише один моряк – Дік Сенд, п’ятнадцятирічний новачок. Тепер він став капітаном. Юнак розумів, яку велику відповідальність бере на себе. Але іншого виходу не було. Дік Сенд багато вмів робити на кораблі, проте йому ще не вистачало знань. Йому важко було визначити місцеперебування корабля в океані, тим не менш, він не злякався. Він розумів, що доля корабля і всіх його супутників була в його руках. І Дік зміг би привести шхуну до берегів Америки, якби не підступність Негоро. Кок Негоро підклав під єдиний на кораблі компас шматок заліза. Через це стрілка почала показувати неправильний напрямок. Тому замість Америки корабель прибув до Африки. Коли судно підходило до африканського берега, почався сильний вітер. Тільки завдяки винахідливості юного капітана всі пасажири опинилися на березі неушкодженими, хоча “Пілігрим” розбився. Багато небезпечних пригод довелося пережити команді “Пілігрима” в Африці. Але й на суші Дік відчував себе відповідальним за долю людей, які довірилися йому. Потрапивши в неволю, він переживає за долю місіс Уелдон і маленького Джека більше, ніж за власне життя. Він ні на мить не залишає надії на втечу з полону і повернення до Америки разом зі своїми друзями. В кінці кінців, В цьому небезпечному подорожі настав щасливий кінець. Дік Сенд, місіс Уелдон, Джек, кузен Бенедикт, Геркулес повернули до Каліфорнії. Але цей щасливий кінець не прийшла сама собою.

За нього боролася вся команда “Пілігрима”. А той, хто сміливо долає перешкоди, завжди перемагає. Після повернення в Сан-Франциско юнак наполегливо взявся за навчання. У вісімнадцять років він з відзнакою закінчив мореплавних школу і ставок капітаном. У мене немає сумнівів у тому, що Дік Сенд буде прекрасним капітаном. Так як він колись не пасує перед труднощами, ніколи не залишає товаришів у біді, сміливо зустрічає небезпеку і любить море.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Переказ – виклад за романом Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”