Роз’яснення до темы “П’ятниця – друг Робінзона” і “П’ятнадцятирічний капітан”

Робінзон врятовує життя одному з полонених, що перебували в дикунів. Робінзон побачив у підзорну трубу дикунів. З ними були три полонені. Двох дім куни з’їли, один втік. Робінзон вбив переслідувачів, а хлопця врятував. Зовнішній вигляд врятованого хлопця. (Гарний, високий на зріст, бездоганної статури, з рівними міцними руками й ногами. На вигляд – 26 років. Мужнє обличчя; очі жваві, блискучі; волосся довге, чорне. Робінзон дав йому ім’я П’ятниця, бо саме цього дня він його побачив і врятував. Робінзон вирішив навчити П’ятницю усього,

що! могло бути для нього корисним. П’ятниця показав себе здібним учнем. Хлопець навчився розуміти англійську мову, розповів Робінзону про прибуття білих людей.

П’ятниця і Робінзон врятовують іспанця. Робінзон, побачивши дикунів, замислився: навіщо він збирається плямувати руки кров’ю людей, які не вчинили йому жодного лиха? Серед полонених дикунів був європеєць, і Робінзон вирішив стати до бою, щоб звільнити його. П’ятниця допомагав йому.

П’ятниця Зустрічається зі своїм батьком. У човні, на якому прибули дикуни, лежав чоловік, якого збиралися з’їсти. Він ледве дихав. Його було врятовано.

Коли П’ятниця побачив цю людину, він почав поводитися дуже дивно. Згодом з’ясувалося, що це батько П’ятниці. Хлопець був дуже моторний. Не встиг Робін-зон щось зрозуміти, як П’ятниця зник з очей. За чверть години він повернувся – приніс глечик з прісною водою для батька, а також хліба і води іспанцеві. П’ятниця майже не відходив від батька.) ІІ. Найкращі риси П’ятниці. (Хлопець був чудовим сином, другом. Незважаючи на молодий вік, він дотримувався звичайних людських правил: був відданим тому, хто врятував йому життя, був вдячним, люблячим сином, був сміливим, доброзичливим, жив у злагоді з самим собою і з оточуючими, формував і удосконалював кращі людські якості.

Відважні мандрівники роману Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”. Популярність романів Ж. Верна серед юних читачів. (Романами французького письменника Ж. Берна (1828-1905) зачитуються юні читачі у всьому світі. Ці романи захоплюють романтикою мандрів, дивовижними пригодами, мужніми Дік Сенд – головний герой роману “П’ятнадцятирічний капітан”.

Дитинство Діка. Сирота, який виріс у дитячому будинку. Обдарований хлопчик, у чотири роки навчився читати, писати й рахувати. У вісім років пішов юнгою на корабель. Каліфорнійський судовласник Джеймс Уелдон, якому хлопчина прийшовся до вподоби, віддав Діка до школи у Сан-Франциско.

Місце Діка на шхуні “Пілігрим”. Спочатку Дік – новачок-матрос, а коли китобої відпливли на полювання, то на цей час капітан Халл призначив Діка старшим на кораблі. Після загибелі Халла та матросів Дікові довелося стати капітаном “Пілігрима”.

Відвага п’ятнадцятирічного капітана. У свої 15 років Дік Сенд не побоявся взяти на себе управління кораблем і водночас відповідальність за життя людей, що перебували на борту його корабля. 1 якби не підступність Не-горо, Дік напевне зміг би привести шхуну до американського берега.

Дік Сенд – надійний товариш. Потрапивши з вини Негоро та Гарріса у неволю, Дік Сенд мужньо зносить тяжкі умови невільництва. Та більш ніж за себе, хлопець переймався долею місіс Уелдон та маленького Джека. Сенд не залишає надії на втечу та повернення до Америки разом зі своїми друзями.

Команда “Пілігрима”. Команда “Пілігрима” складалася з капітана Халла та п’яти матросів. Капітан Халл – один із найвправніших гарпунерів флотилії, на його судні завжди панував бездоганний лад. Його матроси були досвідченими. мореплавцями, які не боялися йти назустріч небезпеці. Команда жила як одна дружна сім’я. Та останнє полювання виявилося для неї фатальним: загинула вся команда китобійної шлюпки.

Пасажири “Пілігрима”. Місіс Уелдон, п’ятирічний Джек, кузен Бенедикт, стара нянька Неп мужньо долали всі перешкоди під час цієї небезпечної мандрівки, ніколи не скаржилися на труднощі. П’ятеро негрів, що опинилися на “Пілігримі” випадково, виявилися надійними товаришами, в усьому допомагали юному капітанові і на морі, і на суші.

Чим приваблюють мене герої роману Ж. Берна “П’ятнадцятирічний капітан”? Відважні мандрівники, насамперед Дік Сенд, приваблюють мене тим, що вони не пасують перед труднощами, сміливо зустрічають небезпеку та перемагають. її, крім того вони вірні товариші.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Роз’яснення до темы “П’ятниця – друг Робінзона” і “П’ятнадцятирічний капітан”