Охарактеризуйте романтизм як напрям у літературі та мистецтві (особливості світосприйняття, художні відкриття і найвидатніші представники)

Романтизм – напрям у мистецтві та літературі, що виник наприкінці 18 століття в Німеччині та поширився по Європі та Америці.

Ознаки романтизму:

– Підкреслена увага до людської особистості, індивідуальності, внутрішнього світу людини.

– Зображення виняткового характуру в виняткових обставинах, сильної, бунтарської особистості, непримиренної зі світом. Це людина не лише вільна духом, а ще цілком особлива та незвичайна. Найчастіше це одинак, якого не розуміє більшість інших людей.

– Культ почуттів, природи та природного

стану людини. Заперечення раціоналізму

– Існування “двох світів”: світу ідеалу, мрії та світу дійсності. Між ними існує невиправний розлад. Це спричиняє настрій відчаю та безнадії, “світової скорботи” в митців-романтиків.

– Звернення до народних сюжетів, фольклору, зацікавленість історичним минулим, пошуки історичної свідомості.

– В літературі та живопису стають популярні розгорнуті описи екзотичної природи, стихій, а також образи “природних” людей, “не зіпсованих” цівілізацією.

Романтизм відмовився від використання сюжетів про античність. Він призвів до виникнення

та утвердження нових літературних жанрів – пісенної балади, ліричної пісні, романсів, історичних романів та драм.

Найвидатніші представники романтизму в літературі: Джордж Гордон Байрон, Віктор Гюго, Вільям Блейк, Ернст Теодор Амадей Гофман, Вальтер Скотт, Генрих Гейне, Фрідріх Шиллер, Жорж Санд, Михайло Лєрмонтов, Олександр Пушкін, Адам Міцкевич.

Українські романтики в літературі: Тарас Шевченко, Пантелеймон Куліш, Микола Костомаров, “Руська трійця”, Левко Боровиковський, Амвросій Метлинський.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Охарактеризуйте романтизм як напрям у літературі та мистецтві (особливості світосприйняття, художні відкриття і найвидатніші представники)

Categories: Шкільні твори

Links