Основний конфлікт твору Гофмана “Крихітка Цахес на прізвисько Ціннобер”
Творчість Гофмана є втіленням духу німецького романтизму. До ознак стилю письменника належить переплетіння в творах реальності та неймовірної фантазії, високого та потворного, особливого та буденного. Гофман широко застосовує такі прийоми як іронія та гротеск.
“Крихітка Цахес” – дивна казка, написана німецьким генієм. Основним конфліктом твору є протистояння ентузіастів та філістерів. Філістери уособлюють собою примітивний спосіб життя, споживацький. Їх не цікавлять високі духовні цінності, вони керуються лише користю. Ентузіасти
Гофман у своєму творі показує світ, де панують в основному філістери. В цьому місті немає місця для дива, тому звідти виганяють навіть фей. Залишається лише фея Рожа-Гожа. Головні події зосереджені навколо постаті маленької потвори – Цахеса. Бідна селянка Ліза народила сина, який ззовні був схожий скоріше на роздвоєну редьку, ніж на людину. Внутрішня суть відповідала зовнішності. Наприклад, коли пастор хотів його погладити, Цахес намагався його вкусити.
Так би і жив потворний малюк, не знаючи ніяких милостей,
Більшість людей повірили в його особливість, бо були обмеженими людьми – філістерами. І лише декілька ентузіастів розгледіли в поважному Циннобереві звичайну потвору.
Одним з таких людей був романтичний поет Бальтазар. Він ідеаліст, який протиставляється філістеру Цахесу. Між ними виникає конфлікт. Бальтазар читав чудові вірші, а слава дісталася Цахесу. Та на присвоєнні цієї заслуги крихітка не зупинився, він захотів одружитися на коханій дівчині Бальтазара. Цього вже не міг витримати молодий поет. Він вирішує викрити Циннобера. Допомагає йому доктор Проспер Альпанус. Це добрий маг, який також не може миритися з несправедливістю.
Зрештою ентузіаст Бальтазар перемагає філістера Цахеса. І нібито вирішується конфлікт на користь ентузіастів. Але в кінці Гофман ніби насміхається вже й над поетом Бальтазаром. Одружившись, він заспокоюється, живе звичайним життя і стає в чомусь схожим на … філістера.
Твори Гофмана мають велике повчальне значення. Він силою своєї уяви створив химерний світ, де аномально сприймаються чесноти та вади людини.