Основна тематика п’єс Мольєра

Проблема шлюбу і щастя в сім’ї, сатира на аристократичну псевдокультуру, висміювання буржуа, який пнеться у “світ”, прославлення кращих рис простолюдина – ось основний зміст мольєрівських п’єс. І все це передано шляхом зображення яскравих, часто зовнішньо незвичайних характерів, зав’язаних на гострому, захопливому сюжеті, виписано мовою лукавої посмішки, запального жарту.

Серед кращих творінь Мольєра – п’єса “Міщанин-шлях-тич”, яка вже понад 300 років не сходить зі світової сцени. її називають дзеркалом вад дворянства

та буржуазії.

Приводом для написання п’єси стала незлагода між королем Людовіком XIV і турецьким послом.

Театр Мольєра був придворним. Це означало, що драматург у деяких випадках повинен був писати п’єси за наказом короля.

1669 року король Людовік XIV приймав у своїй резиденції у Версалі турецьких послів на чолі із Солиманом-Агою. Турків змусили довго чекати, а потім прийняли їх у галереї Нового Палацу, що була прибрана надзвичайно розкішно. Король сидів на троні, а на вбранні короля було багато діамантів. Однак Солиман-Ага ніяк не виказав свого захоплення. У нього був такий вираз обличчя,

начебто в Турції всі носять костюми з діамантами. Крім того, він насмілився порівняти кількість коштовностей на короні Франції з убранням коня його повелителя. Розгніваний король звелів тримати посла під домашнім арештом, а згодом вислав його із країни. Придумав він і публічну помсту.

Король доручає Мольєру написати пародії на бучні турецькі церемонії. Так був створений “Міщанин-шляхтич”. Однак Мольєр далеко вийшов за рамки королівського замовлення. Його хвилювала доля своєї країни, тому комедія стала пародією не стільки на турків, скільки на буржуа і дворянство Франції.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Основна тематика п’єс Мольєра