Образ Григорія Многогрішного

“Тигролови” – яскравий приклад патріотичного роману епохи нової української літератури. Головний герой твору, Григорій Многогрішний, політв’язень, якого везуть на каторгу. Радянська влада вважає його особливо небезпечним, через це один з головних червоних комісарів особисто перевіряє його присутність на кожній зупинці потяга.

Однак ні пильність сторожі, ні тайга на сотні кілометрів навкруги, не змогли зупинити Григорія. Розібравши кілька дощечок з підлоги вагона, він вистрибнув під поїзд, дивом виживши.

Більше тижня Многогрішний

блукав у гущі лісів майже без їжі і води. Григорія як особистість яскраво характеризує один з моментів цієї частини твору. Харчуючись переважно корінням, через кілька днів у тайзі він знаходить першу більш-менш пристойну їжу – десяток горішків було заховано біля дерева. Однак, побачивши біля схованки сім’ю ховрашків, Григорій не став забирати зимні запаси у звірів.

Через довгі дні блукань тайгою Григорій чує крик про допомогу та рятує чоловіка від нападу ведмедя. Так Многогрішний знайомиться з Сірками – українською сім’єю, що вже довгі роки живе на Далекому Сході. У їх домі він відновлює

свої сили та видужує.

Через деякий час Многогрішний розуміє, що не може жити без України і планує повернення на батьківщину. Разом з ним їде Наталка Сірко, яку він безмежно покохав. Однак, доля підготувала для героя ще одне випробування. В пошуках біглого каторжника тайгу прочісує загін НКВС на чолі з давнім ворогом Григорія майором Медвиним. В кінці роману Многогрішний вбиває свого ката, помстившись таким чином на зіпсоване життя.

Причиною перемоги героя в кінці історії стала не стільки його фізична сила, витривалість та хоробрість, а співчуття, доброта та здатність зберігати людяність в найскладніших життєвих ситуаціях.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Образ Григорія Многогрішного