Недостача

Проте чи все чарівні казки розпочинаються з біди. Іноді біді відповідає якась ситуація, коли він чогось бракує, бракує. Ефект виходить хоча б, що й за викраденні. Герой, наприклад, вирушає шукати собі наречену. У цьому шляху це може чекати таку ж пригоди, коли б він пішов за викраденої царівною. Викраденим предметів відповідають будь-які дивини чи чарівні предмети, яких ще замало на початку казки.

Приміром, старий цар хворий (“очима став бідним”). Він посилає сина за молодиль-ными яблуками і живий водою. Інакше кажучи, недостача, нестача

є морфологічний еквівалент викрадення. Та розпочинається чи казка з біди чи з недостачі, потрібно, щоб ця біда чи недостача було доведено до свідомості героя.

У таких випадках цар кличе клич. “Клікнув цар клич, не забажає хто розшукати царицю?”. При недостачу цьому відповідає момент розуміння цієї недостачі. Живе сім’я спокійно, і вже раптом виявляється, що немає. Інколи це недостача зовні нічим не мотивується (Три сина.

“Ось надумали батько й мати їх женити”), іноді ж вводиться мотивування усвідомлення її: цього служить, наприклад, заборонений прикомірок, у якому герой бачить портрет красуні:

він вирушає її шукати. Ми, в такий спосіб, що у типовою чарівну казку вся зав’язка зводиться до того що, щоб відправити героя з дому. Підбиваючи підсумки, ми можемо сказати, що зав’язка складається з будь-яких елементів, подготавливающих біду (тимчасова відсутність, заборона реклами та порушення), з відерця самій біди чи відповідної їй недостачі, з прохань про допомогу чи відсилання героя, чи прагнення самого героя надати протидія. Він просить його відпустити, просить благословення тощо. буд.

І, нарешті, герой вирушає з дому.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Недостача