“Навіщо людині розум? За твором Жуль Верна “П’ятнадцятирічний капітан”

У всі часи існували люди, які вважали, що жити можна просто, легко і не замислюючись про багато складних питань буття. До таких людей можна ставитися по-різному, зрештою, кожна людина має право на власну думку. Але все-таки здається, що більшість з сучасних жителів розуміють важливість розуму для людини та її ефективного життя. Прикладів цьому дуже багато, в тому числі вони містяться і в літературних творах, таких як “П’ятнадцятирічний капітан” авторства Жуля Верна.

Головним героєм роману французького письменника “П’ятнадцятирічний

капітан” є молодий моряк по імені Дік Сенд. Іноді молоді люди повинні брати на себе відповідальність і проявляти свій розум вже в самій ранній юності. У таке ж складне становище потрапив і сам Дік Сенд. Молодий хлопець потрапив у великі проблеми – він виявився єдиним з тих, хто мав хоча б мінімальні уявлення про те, яким чином управляти морським судном. Саме цим йому і пройшлося займатися, рятуючи тим самим власне життя та життя інших людей. Коли ж він та його друзі підійшли до берега, їм довелося зіткнутися з ще більшими проблемами, адже вони потрапили в країну рабовласницьку і самі мали проблеми
з цим ганебним явищем. На щастя, з усіма проблемами люди впоралися, найголовнішим чинником у цьому для них став їх розум. Завдяки йому їм вдалося подолати всі складнощі.

Хіба можна було взагалі вийти з усіх цих складних ситуацій, не маючи при цьому розуму? Я думаю, що ні. Діку Сенду розум був потрібен для того, щоб розібратися в дуже складному управлінні кораблем, капітаном якого він зобов’язаний був стати. Потім, коли він і його друзі вже були в Анголі, Діку Сенду точно так само знадобився його розум, щоб справлятися з тими проблемами, які всі з них мали. Крім того, хотілося б відзначити, що сам п’ятнадцятирічний головний герой твору відрізнявся великим розумом сам по собі. Це підтверджується не тільки його дивовижним пригодами, а й подальшої історією Діка Сенда. Як відомо зі змісту роману, Дік Сенд після закінчення своїх пригод вступив у навчальний заклад, який потім успішно і закінчив.

Якщо міркувати про роман Жуля Верна “П’ятнадцятирічний капітан”, можна впевнено дійти висновку, що його герої не змогли б вижити, якби не мали розуму. Особливо це можна сказати про Діка Сенда: в 15 років навряд чи хтось може впоратися з такими складнощами, які були в нього. Проте, хлопець зміг проявити свій вроджений розум, врятуватися і врятувати інших.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Навіщо людині розум? За твором Жуль Верна “П’ятнадцятирічний капітан”